Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na trávení » Léky na zácpu a projímadla

DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP

Léčivý přípravek
Kód výrobku: 359059

87 % 3 recenze

Léčí zácpu, má pozitivní vliv na střevní mikroflóru, není návykový a neovlivňuje fyziologický rytmus střev. Vhodný pro těhotné, kojící a děti od 1 měsíce.

Více informací

Produkt je dočasně nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze (3)
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP

Léčí zácpu, má pozitivní vliv na střevní mikroflóru, není návykový a neovlivňuje fyziologický rytmus střev. Vhodný pro těhotné, kojící a děti od 1 měsíce.

sp. zn. sukls22909/2015

Duphalac 667 g/l, perorální roztok

lactulosum

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje. Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však přípravek Duphalac musíte užívatpečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do několika dnů, musíte se poradit s lékařem. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. V příbalové informaci naleznete 1. Co je přípravek Duphalac a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Duphalac užívat 3. Jak se přípravek Duphalac užívá 4. Možné nežádoucí účinky 5. Jak přípravek Duphalac uchovávat 6. Další informace

1. Co je přípravek Duphalac a k čemu se používá

Co je přípravek Duphalac Duphalac obsahuje laxativum (projímadlo) nazývané laktulóza. Změkčuje stolici a usnadňuje její odchod tím, že přitahuje do střeva vodu. Do těla se nevstřebává. K čemu se přípravek Duphalac používá

  • Bez doporučení lékaře se Duphalac může používat k léčbě zácpy (méně časté pohyby střeva, tvrdá a suchá stolice), aby se tvořila měkká stolice. Například máte-li hemoroidy, po chirurgickém zákroku na konečníku nebo tlustém střevě.
  • Pouze po poradě s lékařem se Duphalac může používat k léčbě jaterní encefalopatie, zvané také portosystémová encefalopatie (jaterní onemocnění způsobující zmatenost, třes, sníženou hladinu vědomí včetně bezvědomí).

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Duphalac užívat

Neužívejte přípravek Duphalac

  • jestliže jste alergický(á)/přecitlivělý(á) na laktulózu, jakýkoli další přidružený cukr (uvedený v bodě 6),
  • jestliže trpíte galaktosemií (závažná genetická porucha, kdy nemůžete trávit galaktózu), neprůchodností zažívacího traktu (kromě normální zácpy), perforací (proděravěním) zažívacího traktu nebo existuje-li riziko této perforace.
  • Pokud si nejste jistý(á), poraďte se před užitím přípravku Duphalac se svým lékařem nebo lékárníkem.

Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Duphalac je zapotřebí

  • Prosím, poraďte se před užitím přípravku Duphalac se svým lékařem, jestliže pro Vás platí některá z následujících podmínek nebo onemocnění, a to zvláště jste-li neschopný(á) trávit mléčný cukr (laktózu).
  • Neměl(a) byste užívat přípravek Duphalac, jestliže trpíte nesnášenlivostí galaktózy nebo fruktózy, vrozeným nedostatkem laktázy, poruchou vstřebávání glukózy a galaktózy, trpíte-li nevysvětlitelnou bolestí břicha, trpíte-li syndromem projevujícím se žaludečními a srdečními obtížemi neboli Roemheldovým syndromem (syndrom, kdy nahromadění plynu v zažívacím traktu nebo poruchy normálního, průchodu žaludečního obsahu vyvolá/způsobí srdeční obtíže),máte-li cukrovku (diabetes). Máte-li diabetes a jste léčeni pro jaterní encefalopatii, Vaše dávka přípravku Duphalac bude vyšší. Tato vysoká dávka obsahuje velké množství cukru. Proto bude možná potřeba upravit dávku Vašeho antidiabetika.
  • Chronické užívání nepřizpůsobených dávek (více než 2-3 měkké stolice za den) nebo nesprávné užívání může mít za následek průjem a poruchy elektrolytové rovnováhy.

Pro pacienty trpící Roemheldovým syndromem (projevujícím se žaludečními a srdečními obtížemi) Máte-li po užití přípravku příznaky jako plynatost nebo nadýmání břicha, přestaňte lék užívat a poraďte se se svým lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek Duphalac déle než dva týdny. Během léčby laxativy byste měli pít dostatečné množství tekutin (přibližně 2 l/den, což odpovídá 6-8 sklenicím). Pokud po několika dnech užívání přípravku Duphalac nepozorujete zlepšení Vašeho stavu nebo se Vaše příznaky zhorší, poraďte se s lékařem. Zácpa může být příznakem závažného onemocnění. Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Laktulóza může zvýšit ztrátu draslíku vyvolanou jinými léky (např. thiazidy, kortikoidy a amfotericinem B). Nedostatek draslíku může zesílit účinek srdečních glykosidů. Užívání přípravku Duphalac s jídlem a pitím Přípravek Duphalac lze užívat s jídlem nebo bez jídla. Není žádné omezení, co můžete jíst nebo pít. Těhotenství a kojení Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Přípravek Duphalac může být v těhotenství a během kojení užíván. Děti Přípravek Duphalac by neměl být běžně podáván kojencům a mladším dětem, protože může narušovat normální reflex vyprazdňování. Lékař může v určitých případech předepsat přípravek Duphalac dítěti nebo kojenci. V těchto případech bude lékař pečlivě kontrolovat léčbu. Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Přípravek Duphalac neovlivní Vaši schopnost bezpečně řídit vozidla nebo obsluhovat stroje. Důležité informace o některých složkách přípravku Duphalac Duphalac může obsahovat malá množství mléčného cukru (laktózy), galaktózy, epilaktózy nebo fruktózy. Jestliže Vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, kontaktujte před užitím tohoto léčivého přípravku svého lékaře.

3. Jak se přípravek Duphalac užívá

Vždy užívejte přípravek Duphalac přesně tak, jak je uvedeno v této příbalové informaci. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Užívejte své dávky každý den ve stejnou dobu. Spolkněte léčivo rychle. Nedržte je v ústech. Duphalac roztok můžete užívat nezředěný nebo zředěný nějakou tekutinou. Používejte přiloženou odměrku. Dávkování u zácpy nebo v případech, kdy měkká stolice může mít léčebný přínos Dávka se může užívat jednou denně, například během snídaně nebo rozděleně ve dvou denních dávkách, za použití odměrky. Na základě Vaší odpovědi na léčbu může být úvodní dávka po několika dnech upravena na udržovací dávku. Může být potřeba několika dní léčby (2-3 dny), než se projeví léčebný účinek. Dospělí a dospívající - Úvodní denní dávka 15-45 ml. Udržovací denní dávka 15-30 ml. Děti (7-14 let) - Úvodní denní dávka 15 ml. Udržovací denní dávka 10-15 ml. Děti (1-6 let) - Úvodní denní dávka 5-10 ml.Udržovací denní dávka 5-10 ml. Kojenci do 1 roku - Úvodní denní dávka až do 5 ml.Udržovací denní dávka až do 5 ml. Dávkování u jaterního prekomatu a komatu (jen pro dospělé) Úvodní dávka při jaterní encefalopatii je 30 až 45 ml perorálního roztoku 3 až 4krát denně. Tuto dávku lze upravit na udržovací dávku tak, abyste měl/a 2-3 měkké stolice za den. Užití u dětí Užití laxativ u dětí a kojenců má být výjimečné a za lékařského dohledu, protože tyto léky mohou narušovat normální reflex vyprazdňování. Nedávejte prosím, přípravek Duphalac dětem (< 14 let) bez předpisu lékaře, který bude dítě zároveň pečlivě kontrolovat. Jestliže jste užil(a) více přípravku Duphalac, než jste měl(a) Při předávkování můžete mít průjem a bolest břicha. Jestliže jste užil(a) větší množství přípravku Duphalac, než jste měl(a), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Duphalac Jestliže jste zapomněl(a) vzít si svou dávku přípravku Duphalac, neobávejte se. Vezměte si další dávku v obvyklou dobu. Nezdvojujte následující dávku, abyste doplnil(a) vynechanou dávku. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Jestliže jste přestal(a) užívat přípravek Duphalac Pokud Vám přípravek předepsal lékař, neukončujte ani neměňte léčbu, aniž byste se s ním poradil/a. Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i přípravek Duphalac nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Při užívání přípravku Duphalac byly hlášeny tyto nežádoucí účinky - např. plynatost (větry), zvláště během několika prvních dnů léčby. Plynatost obvykle po několika dnech vymizí. Nausea (pocit nevolnosti). Zvracení. Pokud užijete větší než doporučenou dávku, můžete pocítit bolest břicha a průjem. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

5. Jak přípravek Duphalac uchovávat

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Nepoužívejte přípravek Duphalac po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na lahvičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

6. Další informace

Co přípravek Duphalac obsahuje Léčivou látkou přípravku Duphalac je laktulóza. Jeden ml přípravku Duphalac perorální roztok obsahuje 667 mg laktulózy. Přípravek Duphalac neobsahuje žádné další složky. Může však obsahovat malá množství přidružených cukrů, např. laktózy, galaktózy, epilaktózy a fruktózy. Jak přípravek Duphalac vypadá a co obsahuje toto balení Duphalac je bezbarvá až nažloutlá tekutina, čirá nebo mírně opalizující, viskózní, sladké chuti. Duphalac perorální roztok je dostupný v plastových lahvích o obsahu 200 ml, 300 ml nebo 500 ml, s odměrkou. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení. Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce Držitel rozhodnutí o registraci Abbott Healthcare Products B.V. Weesp Nizozemsko Výrobce Abbott Biologicals B.V. Olst Nizozemsko Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 2.10.2013 sp.zn.sukls247606/2011

Informace o produktu

Výrobce: Abbott Laboratories, s.r.o.
Značka: DUPHALAC
Kód výrobku: 359059
Kód EAN: 5099151006257
Kód SÚKL: 215715
Držitel rozhodnutí: Abbott Laboratories, s.r.o.

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP – příbalový leták

Příbalovou informaci k produktu DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP zobrazíte nebo stáhnete zde: DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP.

Recenze (3)

Recenze produktu DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 87 %.

Přidat recenzi produktu

60 %

100 %

výborné
100 %

doporučuji

dobrý proti zácpě, bez návyku, super

Diskuze

Diskuze k produktu DUPHALAC Perorální roztok 1X500ML HDP

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám