Podrobné informace

Informace o produktu

Výrobce: OM PORTUGUESA, AMADORA
Kód výrobku: 25402
Kód EAN:
Kód SÚKL: 17007
Držitel rozhodnutí: OM PORTUGUESA, AMADORA
Přípravek se užívá při následujících onemocněních: onemocnění vlásečnic, především onemocnění cév oční sítnice vedoucí k poruše její výživy s následnými degenerativními změnami u pacientů s cukrovkou (diabetická retinopatie). Klinické projevy žilní nedostatečnosti dolních končetin (pocit bolestivých nohou, křeče, poruchy citlivosti (parestézie), otoky, městnání, kožní projevy (dermatóza). Přídatná léčba u povrchových zánětů žil. Hemoroidy. Stavy po úplném nebo částečném ucpání žíly krevní sraženinou (posttrombotický syndrom). Oběhové poruchy z cévních příčin. Přípravek je určen pro dospělé pacienty.

Příbalový leták


Příbalová informace
Informace pro použití, čtěte pozorně
DOXIUM 500
tvrdé tobolky
(Calcii dobesilas monohydricus)
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
OM PHARMA S.A.
R. da Indústria, 2 Quinta Grande
2610-088 Amadora Lisboa, Portugalsko
Složení
Léčivá látka: Calcii dobesilas monohydricus 500 mg v l tobolce
Pomocné látky: magnesium-stearát, kukuřičný škrob, želatina, žlutý oxid železitý, oxid titaničitý, indigokarmín.
Indikační skupina
Látka stabilizující funkci kapilár, venofarmakum.
Charakteristika
Monohydrát kalcium-dobesylátu svým působením na stěny vlásečnic upravuje jejich porušené funkce-zvýšenou propustnost a sníženou odolnost. Zvyšuje ohebnost červených krvinek, potlačuje shlukování krevních destiček, a u onemocnění cév oční sítnice při cukrovce snižuje vazkost krve a krevní plazmy. Zlepšuje prokrvení tkání. Tyto vlastnosti pomáhají upravovat poruchy činnosti vlásečnic jak funkční, tak způsobené vrozenými nebo získanými poruchami látkové výměny. Navíc dobesilan vápenatý pomáhá zmírňovat otoky.
Indikace
Přípravek se užívá při následujících onemocněních:
Onemocnění vlásečnic, především onemocnění cév oční sítnice vedoucí k poruše její výživy s následnými degenerativními změnami u pacientů s cukrovkou (diabetická retinopatie). Klinické projevy žilní nedostatečnosti dolních končetin (pocit bolestivých nohou, křeče, poruchy citlivosti (parestézie), otoky, městnání, kožní projevy (dermatóza). Přídatná léčba u povrchových zánětů žil. Hemoroidy. Stavy po úplném nebo částečném ucpání žíly krevní sraženinou (posttrombotický syndrom). Oběhové poruchy z cévních příčin.
Přípravek je určen pro dospělé pacienty.
Kontraindikace
Doxium 500 se nesmí užívat při přecitlivělosti na jakoukoli složku přípravku.
V těhotenství je možno přípravek užívat pouze na vyslovené doporučení ošetřujícího lékaře.V období kojení by po poradě s lékařem měla být léčba vysazena.
Nežádoucí účinky
Přípravek je obvykle velmi dobře snášen, ale vzácně se mohou vyskytnout zažívací potíže jako nevolnost nebo průjem, kožní reakce, horečka.
V případě výskytu zažívacích obtíží se poraďte o dalším užívání přípravku s lékařem. Objeví-li se kožní reakce nebo horečka, přerušte užívání přípravku a vyhledejte lékaře, protože se může jednat o alergickou reakci.
Interakce
Žádné interakce s jinými léky nejsou dosud známy.
Dávkování
Obvyklá dávka je jedna tobolka jedenkrát až dvakrát denně (500-1000 mg) během hlavního jídla. Doba léčby se pohybuje od několika dnů do několika měsíců v závislosti na povaze onemocnění a jeho vývoji. Přesné dávkování vždy určí lékař.
Upozornění
Klinické projevy eventuálního předávkování nejsou známy.
Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25oC.
Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení
30 a 60 tobolek
Datum poslední revize textu
9.4.2009

Recenze

Recenze produktu DOXIUM 500 60X500MG Tobolky

Diskuze

Diskuze k produktu DOXIUM 500 60X500MG Tobolky

Přidat nový příspěvek do diskuze