Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Vybíráme z naší nabídky

DOXIPROCT PLUS 1X20GM Mast

DOXIPROCT PLUS  1X20GM Mast

Informace pouze pro odborníky ve zdravotnictví. Zásilkový prodej léků na předpis nepovoluje legislativa ČR i EU.
Cena doplatků přípravků se může v jednotlivých lékárnách lišit, proto ji zde neuvádíme.

Příbalová informace výrobku DOXIPROCT PLUS 1X20GM Mast


Příbalová informace
Informace pro použití - čtěte pozorně!
Doxiproct plus
Rektální mast
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
OM PHARMA S.A.
R. da Indústria, 2 Quinta Grande
2610-088 Amadora Lisboa Portugalsko
Složení
Léčivé látky:
l g masti obsahuje: Calcii dobesilas monohydricus 40 mg (4%), Lidocaini hydrochloridum monohydricum 20 mg, Dexamethasoni acetas 0,25 mg,
Pomocné látky:
Propylenglykol polysorbát 80, propyl-gallát, butylhydroxyanisol, kyselina citronová, cetylalkohol, makrogol 300, makrogol 1540, makrogol 4000.
Indikační skupina
Antihemoroidalium
Charakteristika
Dobesilan vápenatý svým působením na stěny kapilár upravuje jejich fyziologické funkce, zvýšenou propustnost a sníženou odolnost a zasahuje současně v různých úrovních do zánětlivého procesu. Působí také proti tvorbě krevních sraženin v žilách (antitrombotická účinnost). Hydrochlorid lidokainu působí místní znecitlivění a tím přispívá k odstranění bolesti. Dexamethason acetát, steroidní hormon pro místní použití, působí protizánětlivě a omezuje svědění. Spolupůsobení těchto tří složek umožňuje základní léčbu hemoroidů. Doxiproct plus zmírňuje průběh zánětlivého procesu, krvácení, mokvání a přináší rychlý ústup nepříjemných příznaků spojených se zánětem v oblasti konečníku, jako je bolest, pálení, svědění, pocity tlaku a napětí. Dobesilan vápenatý s kortikoidem je určen pouze pro případy s výraznými zánětlivými reakcemi. Přípravek není určen pro dlouhodobou léčbu.
Farmakokinetické údaje: Nejsou žádné údaje týkající se farmakokinetiky. Je ale známo, že léčivé složky Doxiproctu plus jsou pokožkou resorbovány.
Indikace
Přípravek je určen k léčbě vnitřních i vnějších hemoroidů, svědění konečníku, ekzému konečníku, zánětu kolem análního otvoru, zánětu žlázek a papil, akutní hemoroidální trombózy, análních prasklin, před- a pooperačního ošetření po operaci hemoroidů.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na některou složku přípravku. Při snížené činnosti ledvin nesmí být Doxiproct plus užíván delší dobu. Dlouhodobé podávání se nedoporučuje.
Těhotenství a laktace: Během těhotenství se může přípravek podávat jen v nezbytně nutných případech, v období kojení je kontraindikován.
Přípravek není určen dětem.
Nežádoucí účinky
Přípravek je většinou dobře snášen. V ojedinělých případech byly pozorovány tyto nežádoucí účinky: zvýšený pohyb střev, přechodné slabé pálení a bolesti v místě použití. Při přecitlivělosti se mohou objevit kožní reakce a/nebo teplota. Tyto reakce mohou mít alergický původ a v takovém případě je nutné podávání přípravků okamžitě přerušit a poradit se s lékařem.
Interakce
Žádné závažné klinické interakce nebyly zjištěny. Opatrnost při podávání je nutná vzhledem k možným interakcím dexamethasonu.
Váš lékař by měl být informován o všech lécích na předpis i volně prodejných, které současně užíváte, nebo hodláte užívat.
Dávkování a způsob použití
Mast se aplikuje 2 3 krát denně. K aplikaci se doporučuje použít nástavec, který se našroubuje na otevřenou tubu. Nástavec se zavede do konečníku a jemně se zatlačí na tubu při současném vytahování z konečníku. Při takovém způsobu použití obsah tuby vystačí na 8 aplikací. Při zevních hemoroidech nebo svědění konečníku se mast nanáší vícekrát denně v tenké vrstvě na okolí vývodu konečníku. Použití trvá většinou několik dní. Lékař musí být informován, když se po jednom nebo dvou týdnech léčby příznaky nezlepšily, ale naopak třeba zhoršily.
Upozornění
Pacienti s poruchou ledvin by měli upozornit lékaře a neměli by přípravek užívat dlouhodobě. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte okamžitě s lékařem.
Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 30C v dobře uzavřeném vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.
Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!
Balení
20g
Datum poslední revize
17.4.2009
Vysvětlivky pro pacienta: Lot-číslo šarže, EXP-použitelné do.
Vybíráme z naší nabídky

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz