Podrobné informace

Gel pro ženy, udržuje v intimních partiích přirozenou kyselou bariéru.

Informace o produktu

Výrobce: UNILEVER
Značka: DOVE
Kód výrobku: 45083
Kód EAN: 8717163456613
Držitel rozhodnutí: UNILEVER

Historie intimní hygieny

Až do 19. století se na intimní hygienu příliš nedbalo. Aristokracie i poddaní tento nedostatek nahrazovali používáním nejrůznějších vonných olejů, balzámů a parfémů, které měly maskovat nepříjemný tělesný zápach coby důsledek nepravidelné hygieny. Mytí se provádělo pouze u toaletních stolků v ložnici a koupání v přenosných vanách v převlékárnách. Zvrat nastal až v průběhu 19. století, kdy vznikly dnešní koupelny a spolu s nimi se rozvíjela i hygiena.

Proč je důležitá správná intimní hygiena

V dnešní době již ženy ví, že o oblast intimních partií je důležité pečovat a udržovat ji v čistotě, jelikož je mnohem citlivější k podráždění než ostatní části lidského těla. Tato oblast je totiž osídlena několika druhy bakterií a kvasinek, které žijí ve vzájemné rovnováze. Pokud je tato rovnováha narušena, například nesprávnou hygienou, dochází k přemnožení kvasinek či bakterií. To může mít za následek vznik zánětu provázeného pálením, svěděním a často také nepříjemným výtokem.

Možné příčiny vzniku zánětu

  • nesprávná intimní hygiena
  • používání nevhodného mýdla či přípravků do koupelí
  • nošení těsného a neprodyšného oblečení
  • užívání léků - např. antibiotik

Možným zdravotním problémům v intimních partiích se dá předejít a to používáním vhodného mycího přípravku. Dnes je všeobecně známo, že používání běžných mýdel pro mytí intimních partií není vždy vhodné. Většina mýdel je totiž zásaditá, což může způsobit porušení přirozeného pH intimních partií a následně tak vést ke vzniku zánětu. Gynekologové proto doporučují pro udržení zdraví intimních partií používat přípravky s kyselinou mléčnou, které podporují kyselé prostředí a pomáhají tak předejít vzniku zánětů.

Dove jemný intimní sprchový gel

Nový Dove jemný intimní sprchový gel je speciálně vyvinut pro intimní hygienu ženy a proto respektuje přirozené kyselé pH intimních partií.

Obsahuje:
Kyselinu mléčnou - je přirozenou součástí intimních partií a posiluje ochranu před různými gynekologickými problémy a podrážděními.

Navíc obsahuje čisté přírodní extrakty:

Vilín jarní - často se používá v kosmetických výrobcích jako jsou krémy či mýdla. Má zklidňující a zároveň antiseptické účinky. V místě účinku zahustí až srazí povrchní vrstvu bílkovin a sníží překrvení.

Květ pomerančovníku - obnovuje ochrannou kyselou vrstvu pokožky a stimuluje regeneraci buněk.

Kombinace těchto látek

  • pomáhá předcházet vzniku zánětu
  • má zklidňující účinky na již vzniklá podráždění
  • pomáhá zmírňovat nepříjemné průvodní jevy zánětu (pálení, svědění, nepříjemny výtok)
  • postará se o svěžest intimních partií
  • zaručuje ženám jemnou péči

Dove jemný intimní sprchový gel má velice jemné složení, proto se dá použít i vícekrát denně. Je klinicky a dermatologicky testován.

Recenze (3)

Recenze produktu DOVE intimní gel jemný 250 ml

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(7) (5)

100 %

(7) (7)

100 %

(7) (5)

100 %

spokojenost

Diskuze

Diskuze k produktu DOVE intimní gel jemný 250 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze