Úvodní strana Zdraví a léky Oční optika Kontaktní čočky Měsíční čočky

COOPERVISION Proclear Compatibles Sphere měsíční čočky 6 kusů Počet dioptrií: -0,50, Zakřivení: 8,6, Průměr: 14,2, Počet kusů v balení: 6 ks

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 456219

Přirozeně smáčivé hydrogelové kontaktní čočky se stanoveným cyklem výměny na 30 dnů.

Více informací

Skladem už jen 1 - 2 kusy

Pozítří odešleme, u vás v úterý 19. 1.

Pozítří odešleme, u vás v úterý 19. 1.

Běžná cena: 429 Kč
349 Kč (58,17 Kč/ks)
Ušetříte: 19 % (80 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

COOPERVISION Proclear Compatibles Sphere měsíční čočky 6 kusů

Tyto kontaktní čočky jsou doporučovány především těm, kteří mají během denního nošení pocit suchých očí. 

Výhody produktu

 • Proclear Compatibles Sphere (6 čoček) jsou měkké měsíční kontaktní čočky pro denní nošení.
 • Pro své specifické materiálové složení jsou velmi vhodné pro uživatele trpící syndromem suchého oka.
 • Výborným způsobem dokáží udržovat vlhkost.
 • Vysoký obsah vody i vysoká propustnost pro kyslík jsou další argumenty pro kontaktní čočku Proclear Compatibles Sphere.

Složení produktu 

Materiál: Omafilcon A

Jak se kontaktní čočky nasazují

 1. Připravte si kontaktní čočky, roztok, zrcadlo a místo, kde si budete moci umýt a osušit ruce. V místnosti by měl být dostatek světla. Pokud používáte make-up, nechte jeho aplikaci až po nasazení čoček.
 2. Vždy si pečlivě umyjte ruce, aby se na čočky nedostaly nečistoty a bakterie. Používejte jemné nebo antibakteriální mýdlo, vyhýbejte se hydratačním mýdlům, pleťovým mlékům a produktům na olejové bázi. Po umytí ruce osušte ručníkem. Vyhněte se používání papírových ubrousků, které mohou zanechávat na rukou žmolky. Mějte na paměti, že pro manipulaci s čočkami je lepší mít krátké nehty, abyste nepoškrábali kontaktní čočku nebo rohovku oka.
 3. V dalším kroku vyjmeme kontaktní čočku z pouzdra nebo z blistru. Pokud máte na každém oku jiné dioptrie, bude vhodné si zvyknout nandavat jako první vždy stejnou čočku – např. na levé oko, abyste si čočky nepomíchali. Dejte si čočku na dlaň, kápněte na ni roztok a lehce ji promněte prstem. Některé roztoky jsou tzv. „no-rub“, nicméně většina optiků se shoduje, že je vhodné v rámci dobré hygieny čočku vždy lehce promnout. Pokud chcete manipulaci s čočkami usnadnit, nabízíme vám praktické aplikátory a pinzety.
 4. Umístěte čočku na ukazovák. Pokud mám čočka tvar mističky, je vše v pořádku. Pokud však okraje směřují směrem dolů (jako malé zobáčky), pak je čočka naruby. Některé kontaktní čočky mají indikátor rubu a lícu (číslice nebo písmena), které jsou viditelné proti světlu na okraji čočky.
 5. Čočka je na ukazováku jedné ruky, prostředníkem lehce stáhněte spodní víčko směrem dolů a prsty druhé ruky popotáhněte horní víčko nahoru. Pokuste se během procesu nemrkat. Některým lidem pomáhá otočit pohled směrem vzhůru, aby nedocházelo k nechtěnému mrkání. Zpočátku to může být těžké, ale díky praxi si brzy zvyknete.
 6. Umístěte čočku opatrně na oko a několikrát mrkněte. Čočka se tak sama usadí na správné místo na duhovce. Pokud je to potřeba, můžete se čočky lehce dotknout a posunout ji na střed. Pokud čočka dráždí oko nebo cítíte jakýkoliv diskomfort, vyjměte ji a jemně očistěte roztokem, než ji na oko znovu nasadíte.
 7. Zopakujte postup s druhým okem. Vylijte roztok s pouzdra a nechte pouzdro vyschnout. (Z hygienických důvodů nikdy nepoužívjte tentýž roztok dvakrát!)

Na co si dát pozor

Kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere jsou určené k dennímu režimu nošení. Tzn., že se čočky každé ráno nasadí a po vyjmutí se mechanicky očistí, opláchnou a uloží přes noc do pouzdra k regeneraci. Čočky nejsou určené k přespávání.

Vlastnosti

 • Průměr: 14,2
 • Zakřivení: 8,6
 • Propustnost kyslíku: 42 Dk/t 
 • Obsah vody: 62%
 • Zabarvení pro manipulaci.

Informace o produktu

Výrobce: COOPER VISION
Značka: PROCLEAR
Kód výrobku: 456219
Kód EAN: 707482026350
Držitel rozhodnutí: COOPER VISION

Recenze

COOPERVISION Proclear Compatibles Sphere měsíční čočky 6 kusů

Diskuze (2)

COOPERVISION Proclear Compatibles Sphere měsíční čočky 6 kusů

Přidat nový příspěvek do diskuze

PB - Jiné dioptrie

(1) 19/08/2020

Budou prosím k dispozici i dioptrie větší než -10? Děkuji za odpověď.

Vstoupit do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka