Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdravé vaření: Kokosové RAW kuličky s goji

Zdravé vaření: Kokosové RAW kuličky s goji

Milujete kokos ve všech jeho podobách? Pak není nic lepšího, než si jeho podamnivou chuť dopřát v co nejkoncentrovanější podobě. Tu nabízí RAW způsob přípravy zákusků a dalších cukrovinek, který není jen o tom udžet všechny kvalitní suroviny pohromadě za každou cenu. Naopak, vyžaduje poměrně velkou dávku fantazie, kvalitní mixér a sušičku potravin.

Zdravé vaření: Kokosové RAW kuličky s goji

Tyhle kokosové kuličky jsou ale hračka, a tak se nebojte pustit do jejich přípravy. Nějak se totiž začít musí a příštím krokem už může být např. RAW dort. Recept na něj si ale schovám do té doby, dokud na zahradě nebude uzrávat čerstvé ovoce. 

Ingredience na cca 20 kuliček

Nejprve si kokos namelte tak, aby vám vznikl jemný prášek. Mixujte ho do té doby, dokud nezíská vlhkou podobu - to znamená, že se z něj už postupně začal uvolňovat i obsažený olej. Stejně najemno si namelte i mandle. Poté vše smíchejte s kokosovým olejem, který si předtím nechte povolit v pokojové teplotě, a sirupem a poté vytvářejte kuličky, do nichž vždy schovejte jeden kousek goji. Na závěr obalte kuličky v nahrubo nastouhaném kokosu a nechte odpočinout zhruba hodinku v lednici. 

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka