Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zbavte se přebytečné vody v těle

Zbavte se přebytečné vody v těle

Trávení Péče o tělo Pohyb Zdraví z přírody Detoxikace Superpotraviny

Snažíte se zhubnout a nejde vám to? Trápí vás nateklé nohy, břicho, nadměrné pocení nebo celulitida? Možná v těle zadržujete vodu, což může vést k dlouhodobým zdravotním potížím. Odvodnit se můžete volně prodejnými léky nebo bylinkami.

Zbavte se přebytečné vody v těle

Zavodnění organismu doprovází nepříjemný pocit těžkosti v břiše, oteklé končetiny a další zdravotní potíže. Zavodněnost může způsobovat mnoho věcí, nadměrné množství vody v sobě například drží ženy převážně před menstruací.

Pokud máte zavodněné tělo dlouhodobě, je na čase i změna životního stylu. Zbavte se soli, více se hýbejte a pijte více vody. Může to znít jako paradox, ale pokud pijete málo vody, tělo si ji začne ukládat a šetřit na horší časy. Zavodnění se tak nezbavíte nikdy. 

Jak odvodnit organismus? 

Ke správnému vylučování vody z organismu přispívají některé bylinky.

Nejznámější jsou:

  • petržel
  • libeček
  • pampeliška 
  • kopřiva
  • svízel přítula
  • jalovec
  • borůvka, brusinka
  • přeslička rolní

Můžete si z nich připravit čaj, nasekat je do salátu nebo do polévky. Pokud máte kvůli vodnatosti nateklé nohy nebo ruce, připravte si kopřivovou lázeň.

Kromě toho, že jsou výše uvedené byliny močopudné, tedy podporují tak odvod vody z těla, navíc obsahují minerály a další tělu prospěšné vitamíny. 

Na talíři by se vám v případě zavodnění měla často objevovat okurka, meloun, česnek, řapíkatý celer, brusinky a nebo třeba vývar z libečku

V lékárnách jsou běžně dostupné doplňky stravy, které obsahují jednu nebo více výše uvedených bylinek. Koupit je můžete ve formě čajů, kapek nebo tablet. Ať už se rozhodnete pro bylinky nebo doplňky stravy, poraďte se raději se svým lékařem. Za dlouhodobým zavodněním mohou stát i závažnější zdravotní potíže, které je potřeba vyřešit.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám