Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Wobenzym a jeho účinky

Wobenzym a jeho účinky

Imunita Bolest

V současné době je čím dál více věnována pozornost tzv. systémové enzymoterapii. Jejím hlavním představitelem je lék Wobenzym.

Wobenzym a jeho účinky

Enzymy jsou látky bílkovinné povahy, které jsou přítomné v každém živém organismu, včetně člověka. V buňkách vznikají z aminokyselin, které získáváme trávením bílkovin obsažených v potravě. Určují povahu a rychlost chemických reakcí a řídí většinu biochemických procesů. Proto se jim také říká biokatalyzátory.

Jak enzymy fungují?

Během jedné vteřiny proběhne v těle mnoho milionů chemických reakcí. Bez nich by to trvalo stovky let. V současné době je známo více než 3000 enzymů přítomných v našem těle. Ale je jich mnohem více. Každý enzym má svůj specifický úkol. Hodí se pouze k určité látce. Jako klíč k zámku. Enzym „svoji“ látku změní určitým způsobem. Dokonalá souhra těchto reakcí zajišťuje téměř všechny životní pochody. Pro život i pro zdraví je potřeba, aby byly v těle všechny enzymy přítomny v dostatečném množství a funkčním stavu.

Trocha historie

Již primitivní národy používaly k léčbě různých ran šťávu nebo dužninu z ovoce obsahující enzymy (ananas, papája). Znaly a používaly i orgány obětních zvířat, které jsou bohaté na enzymy (slinivka). Enzymy, které používá moderní medicína, jsou získávány z obdobných zdrojů jako před staletími, nebo moderními metodami genetického inženýrství. Zakladatelem systémové enzymoterapie je rakouský lékař Max Wolf. Jeho zkušenosti byly posléze potvrzeny výsledky výzkumů, laboratorních experimentů a klinických studií. 

Proč systémová?

Systémová enzymoterapie používá cíleně sestavené směsi rostlinných a živočišných enzymů ve formě tablet. Před poškozením trávícími šťávami v žaludku jsou chráněny speciálním obalem, který se rozpouští až v zásaditém prostředí tenkého střeva. Zde dochází ke vstřebávání účinných molekul enzymu. Ty pak působí v celém organismu (systému), zejména tam, kde probíhá zánět.

Z čeho se enzymy získávají?

Trypsin, chymotrypsin a enzymová směs pankreatin se získávají z pankreatů mladých jatečních zvířat. Amyláza a lipáza jsou mikrobiálního původu (Aspergillus oryzae). Papain se získává z plodu papáji. Bromelain z ananasu. 

Wobenzym a jeho účinky

Nejčastěji podávaným lékem systémové enzymoterapie je Wobenzym®. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství má svůj význam. Proteolytické enzymy, které obsahuje, příznivě ovlivňují zánět a imunitu. Při užívání Wobenzymu se také rychleji vstřebávají otoky, podlitiny a krevní výrony, ustupuje bolest.

Je vhodný při podpůrné léčbě nejrůznějších zánětů. Jsou to např. záněty dýchacích cest, průdušek, nosních dutin, močových cest, šlach a svalů, gynekologické záněty, záněty prostaty, záněty povrchových žil, hemeroidy. Zmírňuje také bolest a otoky spojené s úrazy a stavy po operacích. Je velmi oblíben i ve stomatologii a plastické chirurgii, kde urychluje hojení.

Wobenzym se osvědčil při revmatoidní artritidě, artróze, revmatismu měkkých tkání a  problémech s lymfatickou tkání. Je vhodnou alternativou pro osoby, které nesnášejí nesteroidní protizánětlivé léky. Urychluje prostup antibiotik do tkání a tím zvyšuje jejich účinek.

Posiluje imunitu, proto je vhodným doplňkem v období chřipek a nachlazení. Urychluje hojení všech poúrazových a pooperačních stavů. Účinně bojuje při opakujících se gynekologických problémech. Je vhodný pro rychlejší hojení chronických ran, jako jsou bércové vředy, proleženiny a rány, které doprovázejí např. cukrovku (diabetická noha).

Wobenzym je vhodný i pro děti. S úspěchem ho využijeme při léčbě jejich úrazů, nachlazení, chřipky, zánětů dýchacích cest, k posílení imunity a všech výše uvedených problémů. Velmi dobře se osvědčil i při léčbě atopické dermatitidy, psoriázy a dalších onemocnění kůže.

Dávkování

Léčba se zahajuje dávkou 3xdenně 5 tablet až 3xdenně 10 tablet, dle akutnosti onemocnění. S postupným ústupem obtíží se dávkování postupně snižuje na udržovací dávku 3xdenně 3 tablety. Léčba obvykle trvá několik týdnů (do vymizení příznaků) . Doporučuje se ¼ hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím vody.

Dětem upravujeme dávkování v poměru 1 tableta na každých 6 kg váhy.

Pokud se stále ještě rozhodujete, zda Wobenzym užívat či ne, mohou vám pomoci v rozhodování recenze a zkušenosti našich zákazníků.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka