Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Veš vlasová epidemie nepolevují!

Veš vlasová epidemie nepolevují!

Péče o tělo Děti Vlasy

Vši se živí pouze krví, bodnutí silně svědí, škrabáním může docházet k druhotné hnisavé infekci vlasových kořínků a potních žláz, způsobené stafylokoky a streptokoky a dále k hnisavému onemocnění kůže s tvorbou puchýřků a nepěkných zasychajících a mokvajících skvrn po celém těle.

Veš vlasová epidemie nepolevují!

Jak veš dětskou poznáme?

Veš dětská (Pediculus capitis) je parazitický bezkřídlý hmyz, žije pouze ve vlasech lidí, nejčastěji dětí ve věku 6-15 let. Dospělá veš dětská je kolem 3 mm dlouhá, má 3 páry nohou, které jsou opatřeny silnými drápy, kterými se přidržuje vlasů. Samice vši dětské přilepují vajíčka na vlasy, těsně u pokožky. Délka vajíček je 0,8 mm, jejich barva je bělavá. Z vajíček se líhnou larvy asi za 7 dní, jsou jen asi 1 mm dlouhé a snadno se přehlédnou. Samičky vší se dožívají 3-5 týdnů a za tu dobu naklade každá 50-150 vajíček. Dospělé vši i jejich larvy se živí pouze krví, kterou sají nejméně 3krát denně. Veš dětská přežívá mimo svého hostitele maximálně 24-48 hodin. Přítomnost živých vší ve vlasech se nazývá pedikulóza.

Jak se veš dětská přenáší?

K přenosu vši dětské dochází pouze při těsném kontaktu vlasů, nejčastěji mezi sourozenci v rodinách, při hrách dětí ve škole apod. Přenos je častější mezi děvčaty, což vyplývá ze způsobu jejich her. Veš dětská nelétá, neskáče a není přenášena větrem.

Jak se napadení vší dětskou projevuje?

Vši se živí pouze krví, bodnutí silně svědí, škrabáním může docházet k druhotné hnisavé infekci vlasových kořínků a potních žláz, způsobené stafylokoky a streptokoky a dále k hnisavému onemocnění kůže s tvorbou puchýřků a nepěkných zasychajících a mokvajících skvrn po celém těle. Tato onemocnění jsou vysoce nakažlivá. Děti si zpočátku ani nevšimnou, že jsou napadeny vší. Při delším pobytu vší ve vlasech jsou děti bodáním pohybem vší znepokojovány zejména v noci a mohou být nevyspalé, unavené a neklidné. Mohou se vyskytovat i různé alergické reakce.

Terapie vší nákazy – přípravek nové generace Hedrin

Výskyt vši dětské je stále problémem v Česká republika ale i ve vyspělých západních zemích. Mezi lidmi běžně používané prostředky pro odvšivení nemusí působit stoprocentně a jejich používání je často velmi nepříjemné (lihové, olejové zábaly a některé chemikálie apod.). Navíc mohou způsobovat různé reakce na kůži – alergie, vyrážky, olupování kůže ve vlasech apod.
Přípravkem nové generace je Hedrin, který obsahuje Dimeticone a Cyclometicone. Hedrin působí především fyzikálně. Obalí veš třeba jako kufr celofánovou fólií, a tak úplně zastaví její biologické funkce a veš během krátké doby odumírá. Hedrin je bezpečný, neprostupuje do pokožky a nedráždí ji, nezapáchá. Mezi další výhody Hedrinu patří, že se vši nemusí vyčesávat, stačí hlavu po osmi hodinách působení umýt a kůru opakovat po sedmi až deseti dnech, kdy se mohou vyskytnout vylíhlé vši z již nakladených vajíček. Rozhodně s použitím tohoto přípravku nemusíte stříhat dětem vlasy, dělat jim obtěžující zábaly apod. Přípravek nevadí ani dětem s alergií, či astmatem. Pro svoji bezpečnost neubližuje dokonce ani těhotným nebo kojícím matkám.

Ohlasy těch, kteří už Hedrin použili:

“Vši jsou patrně věčné a poslední dobou odolnější. Oproti dřívějším přípravkům, které se prodávají a to i v lékárnách je Hedrin naprosto spolehlivý a funkční. Řešení našich babiček / cicvárové semínko nebo ředěný petrolej už dnes používat nemusím,“ Renata Syslová.

"Naštěstí" jsme osobně váš výrobek ještě nepoužili, ale rodinná přítelkyně, která má 4 letou, silně ekzematickou dcerku, byla nucena se vši bojovat. Nemohla se smířit s tím, že by musela holčičku ostříhat a tak vyzkoušela Hedrin. Můžu vám říct, že byl nad naše očekávání. Po vších je veta a holčička, která má jako ekzematička velké problémy nějakou kosmetiku akceptovat, vůbec neprotestovala, že má přes noc přípravek na vlasech. Jsme rádi, že se dá takový výrobek zakoupit. Přejeme mnoho a mnoho šťastných zákazníků,“ Tereza Dadková, Český Krumlov.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka