Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Přestaňte se trápit s ušním mazem

Přestaňte se trápit s ušním mazem

Péče o tělo Léčivé přípravky

Tvorba ušního mazu je přirozený proces sloužící k ochraně zvukovodu. Pokud se ušní maz neodstraňuje, může občas dojít k jeho zatvrdnutí a to může vést až ke zhoršení kvality slyšení.

Přestaňte se trápit s ušním mazem

Ušní maz - problém jen pro někoho

Tvorba ušního mazu je přirozený proces zajišťující ochranu zvukovodu. Většinou není potřeba ho čistit, protože především díky pohybu čelistí se ušní maz posouvá k zevnímu ústí zvukovodu, kde pak vypadává. 

Jsou však jedinci, kterým se tvoří nadměrně či mají zahnuté zvukovody a maz se jim dostává z uší ven hůře než ostatním. 

Ti by měli zvukovody prokápnout každý týden čistícími ušními kapkami s olejovou texturou nebo na olejové bázi (např. parafinový nebo slunečnicový olej) a pak kouskem ručníku ucho osušit. Pokud ani to nepomáhá, doporučujeme navštívit ORL a nechat si maz či mazové zátky odborně odstranit každé 3 až 6 měsíců.

Jak na zátku z ušního mazu

V naší lékárně se zákazníci často ptají, co bychom jim doporučili k účinnému odstranění mazu. Většina již vyzkoušela různé roztoky i spreje se střídavými úspěchy.  

K dostání je celá řada přípravků pro čištění ušního mazu, které slouží pro všeobecnou ušní hygienu, čistí zevní zvukovod a rozpouští zatvrdlý usní maz, nečistotu i šupiny.

Vyzkoušet můžete např. Cerustop ušní olej, který slouží k ušní hygieně i majitelům naslouchadel. Obsahuje mandlový olej, tekutý parafín, vitamín E a další pomocné látky. Účiněě odstraňuje již vzniklý maz a působí současně preventivně proti vytvoření ušní zátky.  Jeho použití je jednoduché. Při čištění zevního zvukovodu nakloníte hlavu lehce na stranu, nakapete asi polovinu kapátka ušního oleje Cerustop do ucha a ušní otvor uzavřete malým kouskem vaty, aby ušní olej nevytékal z ucha! Pozor, vatu pouze lehce vložte, nikdy nezastrkujte do zvukovodu! Po 10 minutách působení, které je nejlépe strávit vleže, ucho vypláchnete teplou vodou nebo ještě lépe sprškou. Při velmi zatvrdlém mazu můžete proces zopakovat.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka