Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Trápí vás často vaginální mykózy?

Trápí vás často vaginální mykózy?

Péče o tělo Imunita Ženy

Vaginální mykózu prodělají alespoň jednou za život tři čtvrtiny všech žen. Tento zánět pochvy způsobují kvasinky rodu Candida. Na léčbu akutních vaginálních mykóz jsou běžně používány léky a prostředky – tzv. antimykotika. Mnoha ženám se však mykózy včetně velmi nepříjemných potíží i po této léčbě neustále vracejí. V takovém případě je třeba organizmu pomoci, aby se onemocnění už pokud možno neopakovalo.

Trápí vás často vaginální mykózy?

Vhodné řešení

Podpůrnou léčbu WOBENZYMEM. Nově to potvrzují výsledky projektu „Ověření účinnosti  Wobenzymu v komplexní léčbě opakovaných vaginálních mykóz“, kterého se zúčastnilo 7 ambulantních gynekologických pracovišť v ČR. Po dobu dvou let bylo sledováno 62 žen (od 18 do 48 let). Výsledky byly vyhodnoceny datovým centrem Institutu klinické a experimentální medicíny IKEM v Praze.

Co trápilo pacientky nejvíce?

     • svědění (95% všech žen),
     • výtok (93%),
     • pálení (66%),
     • bolest při pohlavním styku (53%),
     • bolest při močení (40%).
 

Jak byly léčeny?

Po celou dobu sledování (celkem 2 roky) byla pro léčbu akutních mykóz používána standardní antimykotická léčba ve formě čípků, mastí nebo tablet. Byl srovnáván počet vaginálních mykóz u každé pacientky za 12 měsíců bez podpůrné léčby Wobenzymem  s následujícím obdobím 12 měsíců od začátku podávání Wobenzymu. Ženy užívaly Wobenzym  v dávce 2x8 dražé denně po dobu 10 týdnů.
 

Na začátku mykózy 4krát i více za rok!

 V roce před zahájením léčby Wobenzymem měl největší počet sledovaných pacientek – 48 žen – mykózu 4krát. Šest žen ji prodělalo 5krát, pět žen 6krát. Po jedné pacientce ze sledovaného souboru 62 žen mělo mykózu 7krát, 8krát a 9krát.
 

Zlepšení u všech:

Ve sledovaném období 12 měsíců po zahájení léčby Wobenzymem zůstalo:
   • 39 pacientek (63% ze všech) zcela bez mykóz,
   • 17 pacientek (27,4%) mělo mykózu pouze jednou,
   • 4 ženy (6,4%) dvakrát,
   • 2 ženy (3,2%) třikrát.

U všech sledovaných pacientek došlo v roce po zahájení podpůrné léčby Wobenzymem ke zlepšení – tj. snížení počtu opakovaných mykóz.

Wobenzym

je tradičním lékem z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Při těhotenství a v průběhu kojení vždy konzultujte užívání Wobenzymu s lékařem.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám