Lékárna.cz
Hledat

Trápení s vlasy - I. část

Trápení s vlasy - I. část
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Je mi 38 let a už teď mě trápí vypadávání vlasů. A to, nejen takové to běžné, sezónní padání vlasů na jaře a na podzim, které prý zná skoro každý. Mně vlasy v podstatě padají neustále, během celého roku.

Běžné vypadávání cca stovky vlasů denně je prý normální. Jenže k tomu musí růst vlasy nové, aby se kštice znovu obnovila. Když nové vlasy nerostou nebo jich roste příliš málo, příliš pomalu a jsou slabí, člověka to skutečně trápí. Alespoň mě to trápí opravdu hodně. Měsíc co měsíc pozoruji, jak mi vlasy řídnou a začínají se mi dělat lysinky a široké světlé pěšinky. O vypadávání vlasů u žen se dá vyhledat mnoho informací, ale zázračné řešení neexistuje. Jako žena, které asi jako každé záleží na tom, jak vypadá, jsem z toho opravdu nešťastná. 

O to víc, že jako mladá holka jsem měla krásné, dlouhé a bohaté vlasy. Během vysoké školy,
s prvními stresy a asi i ne zcela ideální životosprávou, kterou vlasy vyžadují (možná tak vitaminu B v podobě piva bylo dostatečně si pamatuji, že jsem poprvé začala řešit, že už nemám tolik vlasů jako dřív. Jenže jsem s vlasy experimentovala, různě je barvila, občas žehlila. Vnímala jsem však, že kvalita vlasů už není to, co bývala a že bych chtěla, aby vypadaly jinak - lépe a hlavně zdravěji. 

V té době jsem poprvé začala kupovat různé přípravky proti vypadávání vlasů, nějaké trochu lepší šampony a navštívila jsem i kožního lékaře. Stav ale ještě nebyl tak hrozný a s nutností soustředit se na jiné věci, jsem tomu vlastně až tak velkou péči nevěnovala. Spotřebovala jsem jednu krabičku vitamínu pro krásné vlasy, nehty a pokožku a tím jsem skončila.

Kvalita vlasů během těhotenství

Pak přišlo první těhotenství. To jsem měla vlasy nádherné, bohaté, husté, rostly parádně. Měla jsem konečně zase zpět svou hřívu. Jenže ne na dlouho. Po porodu a pár měsících kojení (asi sedmi prvních) jsem zase měla na hlavě vlasů tak polovinu. Lysinky a řídká místa se zvětšovala. Opět jsem zkoušela nějaké vitaminové doplňky proti vypadávání vlasů. Bylo to peklo. Když jsem si každý druhý den vlasy neumyla, vypadala jsem strašně. Začala jsem si opravdu zoufat.

Tentokrát jsem zkoušela různé další přípravky typu Biohar, což je vlasové prorůstové sérum s přírodním hyaluronem, Bioaquanol - stimulátor vlasového růstu a březovou a kopřivovou vlasu vodu z drogerie. K tomu jsem si polévala vlasy po umytí kopřivovým a přesličkovým čajem. Z doplňků stravy jsem zkoušela Biosil, který všichni tak chválí. No, upřímně, nějaké malé zlepšení jsem viděla, ale žádný zázrak to nebyl.

Malé dítě, návrat do práce, rekonstrukce domu, stěhování, spousta starostí kolem se na kvalitě vlasů pokaždé projevilo. Změnu přineslo paradoxně až druhé těhotenství, kdy jsem opět vlasů měla zase plnou hlavu. Ale po porodu a pár měsících kojen mně znovu čekal ten samý příběh a padání vlasů bylo intenzivnější.

Za zdravější vlasy

Po návratu z rodičovské dovolené do práce jsem znovu začala vlasy řešit. Nakoupila jsem opět vodičky, vitaminový přípravek slibující vlasy do půl zad - DonnaHair Forte. Opět to bylo něco málo lepší a vlasy nepadaly tolik, ale spokojená pořád nejsem. Nejhorší je, že člověk má nepříjemný pocit, že mu na ty prořídlé vlasy určitě všichni koukají. Že ty malé plešky upoutají pozornost všech jako první. Nyní mám tedy koupeny vitamíny proti vypadávání vlasů - vlasové hnojivo a šampony s nutrikofeinem Plantur 39 a čekám, jestli mi po nich začnou vlasy výrazněji růst. Také jsem se objednala na vyšetření vlasů do vlasového centra na kožní oddělení nemocnice na Vinohradech. Tak uvidím, co mi poví tam. Ale o tom zase příště.

(Autorka: Vendula M.)

 

Témata článku
Ženy Vlasy
Navštivte související produktové kategorie
Vlasové aktivátory Vlasová kosmetika Vlasové šampony
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.