Lékárna.cz

Trápení s vlasy - I. část

Je mi 38 let a už teď mě trápí vypadávání vlasů. A to, nejen takové to běžné, sezónní padání vlasů na jaře a na podzim, které prý zná skoro každý. Mně vlasy v podstatě padají neustále, během celého roku.

Trápení s vlasy - I. část
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Běžné vypadávání cca stovky vlasů denně je prý normální. Jenže k tomu musí růst vlasy nové, aby se kštice znovu obnovila. Když nové vlasy nerostou nebo jich roste příliš málo, příliš pomalu a jsou slabí, člověka to skutečně trápí. Alespoň mě to trápí opravdu hodně. Měsíc co měsíc pozoruji, jak mi vlasy řídnou a začínají se mi dělat lysinky a široké světlé pěšinky. O vypadávání vlasů u žen se dá vyhledat mnoho informací, ale zázračné řešení neexistuje. Jako žena, které asi jako každé záleží na tom, jak vypadá, jsem z toho opravdu nešťastná. 

O to víc, že jako mladá holka jsem měla krásné, dlouhé a bohaté vlasy. Během vysoké školy,
s prvními stresy a asi i ne zcela ideální životosprávou, kterou vlasy vyžadují (možná tak vitaminu B v podobě piva bylo dostatečně si pamatuji, že jsem poprvé začala řešit, že už nemám tolik vlasů jako dřív. Jenže jsem s vlasy experimentovala, různě je barvila, občas žehlila. Vnímala jsem však, že kvalita vlasů už není to, co bývala a že bych chtěla, aby vypadaly jinak - lépe a hlavně zdravěji. 

V té době jsem poprvé začala kupovat různé přípravky proti vypadávání vlasů, nějaké trochu lepší šampony a navštívila jsem i kožního lékaře. Stav ale ještě nebyl tak hrozný a s nutností soustředit se na jiné věci, jsem tomu vlastně až tak velkou péči nevěnovala. Spotřebovala jsem jednu krabičku vitamínu pro krásné vlasy, nehty a pokožku a tím jsem skončila.

Kvalita vlasů během těhotenství

Pak přišlo první těhotenství. To jsem měla vlasy nádherné, bohaté, husté, rostly parádně. Měla jsem konečně zase zpět svou hřívu. Jenže ne na dlouho. Po porodu a pár měsících kojení (asi sedmi prvních) jsem zase měla na hlavě vlasů tak polovinu. Lysinky a řídká místa se zvětšovala. Opět jsem zkoušela nějaké vitaminové doplňky proti vypadávání vlasů. Bylo to peklo. Když jsem si každý druhý den vlasy neumyla, vypadala jsem strašně. Začala jsem si opravdu zoufat.

Tentokrát jsem zkoušela různé další přípravky typu Biohar, což je vlasové prorůstové sérum s přírodním hyaluronem, Bioaquanol - stimulátor vlasového růstu a březovou a kopřivovou vlasu vodu z drogerie. K tomu jsem si polévala vlasy po umytí kopřivovým a přesličkovým čajem. Z doplňků stravy jsem zkoušela Biosil, který všichni tak chválí. No, upřímně, nějaké malé zlepšení jsem viděla, ale žádný zázrak to nebyl.

Malé dítě, návrat do práce, rekonstrukce domu, stěhování, spousta starostí kolem se na kvalitě vlasů pokaždé projevilo. Změnu přineslo paradoxně až druhé těhotenství, kdy jsem opět vlasů měla zase plnou hlavu. Ale po porodu a pár měsících kojen mně znovu čekal ten samý příběh a padání vlasů bylo intenzivnější.

Za zdravější vlasy

Po návratu z rodičovské dovolené do práce jsem znovu začala vlasy řešit. Nakoupila jsem opět vodičky, vitaminový přípravek slibující vlasy do půl zad - DonnaHair Forte. Opět to bylo něco málo lepší a vlasy nepadaly tolik, ale spokojená pořád nejsem. Nejhorší je, že člověk má nepříjemný pocit, že mu na ty prořídlé vlasy určitě všichni koukají. Že ty malé plešky upoutají pozornost všech jako první. Nyní mám tedy koupeny vitamíny proti vypadávání vlasů - vlasové hnojivo a šampony s nutrikofeinem Plantur 39 a čekám, jestli mi po nich začnou vlasy výrazněji růst. Také jsem se objednala na vyšetření vlasů do vlasového centra na kožní oddělení nemocnice na Vinohradech. Tak uvidím, co mi poví tam. Ale o tom zase příště.

(Autorka: Vendula M.)

 

Témata článku
Ženy Vlasy
Navštivte související produktové kategorie
Vlasové aktivátory Vlasová kosmetika Vlasové šampony

Přečtěte si také

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.