Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Spalovače tuku - přehled 7 nejzákladnějších látek

Spalovače tuku - přehled 7 nejzákladnějších látek

Pohyb Hubnutí Ženy

Rozhodli jste se zhubnout, ale nevíte, jak boj s nadbytečnými kily zvládnout bez hladovění, trápení a únavy?

Spalovače tuku - přehled 7 nejzákladnějších látek

Osvědčená je kombinace mnoha rostlinných ingrediencí, vitaminů, L-karnitinu a dalších účinných složek, které vám přirozenou cestou pomohou změnit vzhled i životní styl. Jak se ale orientovat mezi přípravky, které obsahují opravdu účinné látky? Nabízíme vám přehled těch nejzákladnějších

Kofein

Ten nejúčinnější pochází z guarany a zeleného čaje. Guarana (Paullinia cupana) je jihoamerická rostlina s přirozeným obsahem kofeinu a dalších energetických látek, jako teobrominu a teofillinu. Všechny tyto složky mají známý a prokázaný účinek – jsou to stimulanty centrálního nervového systému, což se projevuje odstraněním psychické a fyzické únavy, chutí k pohybu a zlepšením tělesného výkonu. Současně podporují proces redukce nadváhy pomocí zvýšení rychlosti metabolismu a omezené chuti k jídlu. Zelený čaj (Camellia sinensis) má kromě jiného i silné antioxidační vlastnosti. Obsahuje specifickou kombinaci účinných látek – katechinů, polyfenolů a kofeinu. Extrakt má prokázané termogenní účinky – podporuje redukci nadváhy přeměnou spáleného tuku v energii!

Synefrin

 Že jste o něm ještě neslyšeli? Tak to je velká škoda, protože tato látka spolu s rosavinem patří k významným „urychlovačům“ metabolismu. Mezi základní účinky synefrinu se řadí také zvýšení klidového výdeje kalorií, spalování tuku, podpora redukce nadváhy a energetizace organismu. Hlavním zdrojem synefrinu je Citroník hořký (Citrus aurantium) používán především v tradiční čínské medicíně.

Salicin

Tuto zajímavou látku v sobě ukrývá Bílá vrba (Salix alba). Extrakt z kůry bílé vrby obsahuje salicin - přírodní derivát aspirinu. Ve spojení s guaranou a synefrinem výrazně podporuje urychlení metabolismu a spalování tuků.

Rosavin

Rhodiola rosea produkuje tuto účinnou látku, která pomáhá v průběhu cvičení k uvolnění mastných kyselin z tukových tkání do krevního oběhu. Tuky jsou pak využity jako zdroj energie při cvičení, a právě zde přichází na řadu také L-karnitin, který při tomto procesu účinně pracuje v buněčných spalovnách – mitochondriích.

L-karnitin

Zajišťuje přenos mastných kyselin do mitochondrií - místa jejich spalování v buněčných strukturách. Je však účinný pouze při fyzické aktivitě a začíná působit zhruba po 30 minutách aktivního pohybu. L-karnitin podporuje činnost metabolismu a spalování tuku při redukci nadváhy. Tvorbou energie z tukových zásob zvyšuje fyzický výkon, podporuje srdeční i mozkovou činnost a dobrou psychickou kondici. Pokud při boji s nadváhou či formováním postavy vsadíte na L-karnitin jako doplněk stravy, dbejte na složení z těch nejkvalitnějších surovin! Pouze tak můžete dosáhnout těch nejlepších výsledků. U nás se vyrábí několik druhů s obsahem od 500 mg – až 1000 mg v jedné dávce.

Kyselina hydroxycitronova (HCA)

Za zmínku stojí také rostlina Garcínia Cambogia, původem z Indie a jihovýchodní Asie. Obsahuje účinnou látku - kyselinu hydroxycitronovou (HCA). Téměř každý potravinový doplněk pro hubnutí obsahuje extrakt z Garcínie za účelem potlačení chuti k jídlu, stabilizaci krevního cukru, zvýšení spalování tuků a snížení ukládání tuků. Předchází tak „záchvatům žravosti“. Jako účinná denní dávka bývá uváděno 1000-2000 mg HCA.

Chrom

Reguluje hladinu krevního cukru a omezuje tak nadměrnou chuť k jídlu. Potlačuje chuť na sladké i ve chvílích vysílení následkem přepracování, stresu či nervového vypětí. Stimuluje odbourávání tuků, podporuje využití bílkovin a snížení hladiny cholesterolu. Přispívá ke snížení rizika aterosklerózy a srdečních onemocnění. Potřeba chromu se zvyšuje při sportovních výkonech.

Jaká je tedy vhodná kombinace?

Je třeba si především uvědomit, že beze změny životního stylu (zejména svého jídelníčku a dostatečné fyzické aktivity) se budeme nadbytečných kilogramů jen těžce zbavovat. Pokud se rozhodnete pro sebe něco udělat, vhodný je pro vás přípravek s kombinací několika účinných látek.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám