Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Léčivá palma pro mužskou potenci. Serenoa repens pomáhá nejen s erekcí

Léčivá palma pro mužskou potenci. Serenoa repens pomáhá nejen s erekcí
Sdílet

Palma pilovitá (Serenoa repens) je rostlina, užívaná pro zvýšení potence již po staletí. Její užívání přispívá i k normální funkci prostaty a reprodukčních orgánů.

Serenoa repens na mužskou potenci

Palma pilovitá (Serenoa repens, známá také pod názvem Saw palmetto) přispívá k normální funkci mužské prostaty i reprodukčnich orgánů. Již na začátku 18. století používali američtí Indiáni plody této rostliny k celkovému povzbuzení a také ke zvýšení chuti k jídlu.

Jak palma působí v těle

Rostlina působí na hormonální úrovni. Mechanismus účinku je značně složitý a nemá cenu ho zde dopodrobna rozvádět. Látky v rostlině obsažené dobře působí na mužskou prostatu a zmírňují obtíže spojené s nezhoubným zbytněním prostaty (benigní hyperplazie prostaty), tj. pokud chodíte častěji močit (zejména v noci), máte přerušovaný nebo slabý proud moči, močení vás bolí nebo máte pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře.

Benigní hyperplazie prostaty znamená nezhoubné zbytnění prostaty. Jedná se o přirozený proces stárnutí prostaty; při zbytnění utlačuje prostata močovou trubici, což způsobuje obtíže při vyprazdňování močového měchýře. První příznaky se mohou objevit již ve 40 letech, ve věku 65 let se vyskytují u 70 % mužů.

Původ palmy s nachovými plody 

Serenoa roste v jihovýchodní části USA. Má široké vějířovité listy a její tmavě červené plody jsou chráněny tlustým lupenem na malém stonku, připevněném ke kmenu. Kvete od prosince do března a plodí nachově červené plody od dubna do října. Palma je velmi odolná proti ohni. Z plodů, kterých je na jedné rostlině 100 až 400, vzniká šťáva. Pro výrobu extraktu se používají sušené plody. Jsou zamrazeny a jemně rozemlety tak, aby aktivní složky byly chráněny před horkem, které vzniká při mletí těchto plodů.

Jak se serenoa užívá

Serenoa se užívá orálně (ústy), výhodou je i minimum vedlejších účinků. Kromě působení na mužskou prostatu a reprodukční orgány, účinkuje i na růst vlasů. Extrakt z ní je součástí některých volně prodejných léčivých přípravků - vždy se tedy řiďte příbalovým letákem, kde najdete jak přípravek užívat a v jakých dávkách. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na naši Odbornou poradnu - naši lékárníci vám vždy poradí.

Rizika užívání

Rostlina je relativně bezpečná s minimem nežádoucích účinků.U některých jedinců se může objevit nevolnost, zvracení, průjem, poruchy erekce a ejakulace. Pokud užíváte léky na srážení krve, určitě se poraďte před užitím se svým praktickým lékařem. Serenoa může snížit krevní srážlivost a zvýšit tak pravděpodobnost krvácení.

Nejen pro muže, ale i pro ženy

Serenoa repens je součástí přípravků nejen pro muže, ale i pro ženy - i zde pomáhá udržet normální funkce reprodukčního systému.

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

29. září 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Mlsat se dá i zdravě. Připravte dětem do školy nebo na rodinný výlet vydatnou svačinku nabitou energií a bohatou na vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Pojďme na to.

více

Děti sušenky milují... Jenže ty kupované většinou obsahují palmový olej a obří dávku cukru. Proto je zkuste upéct doma sami a dětem je pak zabalit ke svačině do školy! Variací zdravých cookies je…

více

Pro správné fungování organismu je nutné pít dostatečné množství tekutin. Přesto trpí mírnou dehydratací stále velké množství lidí. Rizikovější skupiny jsou děti a senioři, u kterých bychom na pitný…

více

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více