Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Posilujte imunitu včas

Posilujte imunitu včas

Imunita Zdraví z přírody Detoxikace

Blíží se podzim a období, kdy většina z nás s úbytkem sluníčka ztrácí i energii. Rozhodněte se včas, který doplněk stravy pomůže právě Vám nepříjemné období překonat. Vyberte si, čím zvýšíte odolnost organismu.

Posilujte imunitu včas

Probiotika

Probiotika jsou živé mikroorganismy. Pokud se uživají v přiměřeném množství, mají příznivý vliv na zdraví organismu. Prebiotika jsou látky nestravitelné, které však mají příznivý vliv na aktivitu střevní mikroflóry, zvyšují množení probiotických bakterií ve střevě. Probiotika podporují přirozenou činnost imunitního systému a detoxikaci organismu. Pro dospělého je doporučená denní dávka 10 - 20 miliard probiotických bakterií, pro dítě 5 - 10 miliard. Probiotika získáte přirozenou cestou z kysaných mléčných produktů. Stále si nejste jisti rozdílem? Detaily se dozvíte v našem článku.

Koenzym Q10

Někdy také označovaný jako vitamin Q. Jedná se o látku, která se přirozeně vyskytuje v buňkách lidského organismu. Má nezastupitelnou funkci při tvorbě energie, chrání buňky před předčasným stárnutím a před toxickými radikály. Po čtyřicátém roce života se hladina koenzymu Q10 dostává na poloviční hodnotu původního množství. Tím se organismus stává méně odolným vůči nemocem, potýká se sníženou výkonností. Pro lidi dlouhodobě nemocné je přísun tohoto koenzymu velmi důležitý.

V potravinách najdeme koenzym Q10 třeba ve vnitřnostech (srdce, játra, ledviny), v hovězím mase, v sardinkách a makrele, sojovém oleji či oříškách. Doplňků stravy s obsahem koenzymu Q10 je velké množství. V jedné kapsli je obsaženo 5 do 60 mg.

Betaglukan

Betaglukan je přírodní látka, která podporuje obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Působí také jako antioxidant a má hojivé účinky u pacientů po operacích, je tedy výborný k rekonvalescenci. Zlepšuje ochranu před zářením různého původu. Pomáhá při snižování hladiny cholesterolu v krvi a udržování optimální hladiny cukru v krvi. Betaglukan se nejčastěji vyskytuje v obilovinách (ječmen, oves), pekařských kvasnicích a houbách. Pro dospělého člověka je doporučená denní dávka 100 až 200 mg betaglukanu.

Hlíva ústřičná

Tato dřevokazná houba je považována za velmi vzácnou. Nejen, že je chutná, ale jak se teprve v nedávné době zjistilo, má i léčivé účinky. Hlíva bere živiny ze stromů, na nichž parazituje. Získává tím spoustu důležitých a potřebných látek, které jsou užitečné i pro člověka. Hlíva je jednou z hub, která obsahuje beta 1,3 d-glukanu. Mimo to také obsahuje vitamíny řady B a D, C, K, dále stopové prvky (železo, fosfor, draslík, zinek, selén, jód). Hlíva ústřičná zvyšuje obranyschopnost, pomáhá v celkové detoxikaci organismu. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zvyšuje tvorbu červených krvinek. Má dobrý vliv na léčení zánětů, plísňových chorob, hemeroidů, popálenin či ekzémů. Je prospěšná pro kardiaky, alergiky a diabetiky.

Česnek

Česnek není jenom výborná a aromatická pochutina používaná v kuchyni. Už od dávných dob jsou hojně využívány jeho antiparazitární a posilující účinky. Česnek pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a mírně také krevní tlak, přispívá ke zvyšování imunity. Dále česnek může sloužit k prevenci některých druhů rakoviny, potlačuje infekce virové, bakteriální i plísňové. Pomáhá odstranit z těla nežádoucí parazity.
Doporučená denní dávka u potravních doplňků je 400 až 600 mg.

Echinacea

Celá rostlina má léčivé účinky, největší jsou však z kořene. Třapatka má velký vliv na zvyšování imunity organismu. Její použití v podzimním obdobím je nejlepší možnou prevencí před chřipkami. Má silnou antibiotickou schopnost proti bakteriím i virům. Používá se při nachlazení. Redukuje alergie. Zevně pomáhá při hojení ran.

Rakytník

Rakytník řešetlákový je mohutný keř, který se v přírodě vyskytuje v samčí a samičí podobě. Léčivé účinky mají nejen listy, ale hlavně oranžové plody. Účinné látky pomáhají zvyšovat imunitu a detoxikovat organismus, bojují proti infekcím, urychlují hojení, zpomalují stárnutí. Semena nebo olej z nich zlepšují projevy astmatu a nemoci zažívacího ústrojí. Zevně olej pomáhá při kožních potížích. Čerstvé plody a výrobky z nich jsou skvělým pomocníkem, když přijde nachlazení.

Aloe vera

Tato sukulentní rostlina roste v subtropických a tropických oblastech. Pro své léčivé účinky se používá na celém světě. Obsahuje přes dvě stě významných složek: vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy, cukry a další. Známé je její působení na hojení ran a popálenin. Velmi často je látka z aloe vera obsažena v přípravcích po opalování. Vnitně se užívá aloe k posílení imunity, k podpoře trávicího systému. Užívá se jak ve formě tablet, tak v tekuté podobě.
Denní dávka pro dospělé se udává 25 až 50 ml 100% šťávy z aloe.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Online - Poradíme Vám