Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Poševní prostředí v rovnováze

Poševní prostředí v rovnováze

Imunita Zdraví z přírody Ženy Psychika

Záněty v intimních partiích jsou stále velice častým problémem. Nepříjemné svědění a někdy i bolest znepříjemňují život tisíců žen. Někdy se jedná o jednorázovou záležitost, mnohem častěji se však potíže vracejí či je pro ženu skoro nemožné se jich zbavit.

Poševní prostředí v rovnováze

Není žádným tajemstvím, že poševní záněty nevznikají pouze na základě problému v pochvě, ale i v důsledku disharmonie celého těla. Nejdůležitějšími faktory jsou kvalita stravy a míra stresu. Bohužel obě tyto oblasti tvoří základ celé řady nemocí a běžný člověk se s nimi potýká velice často. Nekvalitní potraviny, polotovary, přemíra cukru nebo nepravidelná strava - to jsou jen základní chyby, kterých se mnoho lidí ve stravování dopouští. Když se k tomu přidá stres ze zaměstnání nebo problémy v mezilidských vztazích, tělo je natolik oslabené, že stačí jen málo ke vzniku infekce nebo jiných zdravotních problémů.

Vaginální ekosystém

Je-li tělo zdravé, poševní prostředí je v rovnováze a tvoří přirozenou ochranu před rozšířením infekce. Dojde-li k narušení prostředí, může dojít k přemnožení patogenů a je nutné zpět nastolit rovnováhu.

Jak zánětům předcházet

Když je tělo i psychika v harmonii, neměla by nás rozhodit ani návštěva bazénu či sauny, což jsou nejčastější místa nákazy. Kromě zdravé stravy, dostatku kvalitního spánku a klidu lze tělo podpořit i celou řadou doplňků. Ty je vhodné podávat jak pro prevenci tak pro doléčení po aplikaci antimykotik.

Probiotika

Mykózy a vaginální infekce jsou důsledkem oslabeného organismu. Imunita člověka sídlí z velké části ve střevech. Aby byly střeva v mikrobionální rovnováze, je vhodné užívat alespoň po dobu tří měsíců probiotika s co největším počtem kmenů živých kultur. Správně osídlená střeva mají významný vliv pro zdravé poševní prostředí.

Vaginální probiotika

Obnovují a posilují přirozenou mikroflóru v pochvě. Doporučují se používat pro pravidelnou péči o prostředí pochvy, ale také po užívání antibiotik, které mohou poševní prostředí významně narušit. Dále při objevení výtoku nebo prvních známek infekce. Do pochvy se zavádí buď jako čípky nebo jako probiotické tampóny.

Doplňky pro odstranění dysbakteriózy

V lidském těle velice často dochází k přemnožení nežádoucích bakterií a vzniká tzv. dysbakterióza. Nejčastěji dochází k přemnožení kvasinky candida albicans. Na trhu existuje celá řada doplňků, která má pozitivní vliv na opětovné získání bakteriální rovnováhy. Přemnožení kvasinky candida albicans může být příčinou zánětu v pochvě. Mezi nejznámější přírodní produkty patří Candistop, doplňky s extraktem grapefruitových jadérek či s výtažkem z česneku.

Odkyselení organismu

Bakteriální nerovnováha jak v pochvě, tak v celém těle, může být způsobena překyselením organismu. Správné pH se udržuje především stravou, ve které by měly být zastoupeny více zásadotvorné potraviny před kyselinotvornými a dále dostatek pohybu a správné dýchání. Někdy se nám však nedaří zajistit si kvalitní stravu a dostatek pohybu a je dobré tělo podpořit doplňky, které pomohou tělu s návratem ke správnému pH. Možné je využít doplňky k úpravě acidobazické rovnováhy organismu nebo čajové bylinné směsi.

Máte-li problémy s poševní infekcí příliš často, či je toto onemocnění ve vašem případě už v chronickém stavu, mějte na paměti, že je nezbytné změnit celý životní styl. Zaměřte se na stravovací návyky - především výrazné omezení cukru a všeho sladkého a na klidný život a pohyb - nejlépe v přírodě. Až v druhotné fázi podpořte své zdraví vhodnými doplňky, které můžou pomoci vrátit vašemu tělu potřebnou rovnováhu.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám