Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Nechtěné hubnutí negativně ovlivňuje léčbu nádorového onemocnění

Nechtěné hubnutí negativně ovlivňuje léčbu nádorového onemocnění

Trávení Imunita Léčivé přípravky

Většina pacientů s nádorovým onemocněním je podvyživených už v době stanovení diagnózy. I malý pokles váhy (5 %) může významně zhoršit odpověď na protinádorovou léčbu a zkrátit dobu přežití. Udává se, že 20 až 40 % onkologických pacientů umírá na podvýživu a přidružené komplikace.

Nechtěné hubnutí negativně ovlivňuje léčbu nádorového onemocnění

Bylo prokázáno, že u pacientů s nádorovou kachexií (klinický stav související nádorem, jehož typickým projevem je ztráta svalové hmoty i tuku) probíhá v těle zánět jako obranná reakce na nádor. Díky tomu se organismus postupně vyčerpává. K dosažení zlepšení stavu výživy nestačí pouze zvýšit příjem energie potravou nebo běžným přípravkem klinické výživy.

Proto byla vyvinuta speciální klinická výživa pro onkologické pacienty ProSure s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin z vysoce kvalitního rybího tuku, které tlumí nádorem vyvolaný zánět a tím pomáhají posilovat imunitní systém (imunomodulační účinek). Tento mechanismus vede k podpoře chuti k jídlu, úpravě celé řady metabolických pochodů vedoucích k růstu tělesné hmotnosti, zvýšení síly a fyzické aktivity a tím zlepšení kvality života pacienta.

Také další složení přípravku ProSure je speciálně upraveno pro potřeby onkologicky nemocných - vysoký obsah energie a bílkovin pomáhá obnovit svalovou tkáň, vláknina s prebiotickým účinkem pomáhá s trávícími problémy, nízký obsah tuku oddaluje brzký pocit sytosti. Příchuť, kterou si zvolí samotný pacient a přiměřená sladkost umožňují dlouhodobou konzumaci přípravku. ProSure se vyrábí s příchutí vanilky, pomeranče a banánu.

Přípravek ProSure je vhodný zejména pro pacienty podstupující aktivní léčbu. Výsledky klinických studií potvrzují důležitost přidávání dvou balení přípravku ProSure denně k běžné stravě a to do doby, kdy již nehrozí riziko nádorové kachexie. První výsledky lze očekávat již po třech týdnech.

Vladimíra Šmejkalová
nutriční terapeutka
FN Královské Vinohrady Praha

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám