Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Mumio - životadárný elixír tajemného složení

Mumio - životadárný elixír tajemného složení

Trávení Imunita Zdraví z přírody Psychika

Mumio, též černé zlato, horská pryskyřice, slzy skal, slzy hor, král léčiv nebo také elixír života, všemi těmito jmény se čisté mumio nazývá. Pozor, nemá nic společného s postavami omotanými obinadly, které nás děsí ve filmech.

Mumio - životadárný elixír tajemného složení

Z chemického hlediska je čisté mumio přírodní adaptogen, tedy směs přírodních organických i anorganických látek, navíc obsahuje 28 prvků z Mendělejevovy soustavy, 30 mikro prvků, 14 oxidů kovů, 17 aminokyselin, spoustu vitamínů, stopové prvky a spoustu dalších ingrediencí, které se spojují v tuhou tmavohnědou až černou hmotu podobnou asfaltu, která je k nalezení pouze ve výšce nad 3000 m. n. m. v horách Střední Asie a Dálného východu.

Syrové mumio vzniká podle odhadů jeho sběračů je 100 a někdy až 1000 let. V syrové podobě má mumio nahořklou chuť a nezaměnitelnou vůni, farmaceuticky zpracované tablety mumio jsou výrazné hořkosti zbaveny, velmi snadno se rozpouští ve vodě a dle starých tibetských legend by mumio mělo dokázat ochránit před smrtí. Nejvzácnější mumio pochází z Kyrgyzstánu.

Legendy označují mumio za krále všech léčiv

Pro lidstvo objevila čisté mumio zraněná zvěř. Pradávní lovci si všimli, že poraněná zvířata chodí olizovat přírodní sedimenty v horách. Po té ho začalo užívat i lidstvo. Černému zlatu jsou především horskými asijskými a ruskými kmeny připisovány až nadpozemské účinky. Mumio umí podle legend nejen rychleji hojit rány, ale také léčit většinu nemocí, celkově zlepšovat zdravotní stav, posilovat tělo i ducha, obrnit imunitu, oslabit záněty, zvýšit odolnost organismu a dokonce má i pozitivní vliv na mužskou i ženskou plodnost.

Dle Tibeťanů je mumio "Král všech léčiv", Ajurvédové ho označují jako "šiladžit" - tedy upevňující zdraví i krásu, podobně jako současní Američané, kteří mumio nazývají shilajit.

 

Mumio a jeho účinky

Z novodobých zkušeností uživatelé mumia oceňují především jeho schopnost posílení imunity a fyzické i psychické odolnosti. Osobní recenze na mumio také uvádějí, že dokáže pomoci s močovými cestami, chronickou bolestí, špatným stavem krevního oběhu, křečemi, hojením menších ran a odřenin, hnisavými rankami, srůstáním zlomenin, únavou, nespavostí a dokonce i špatnou náladou. Na mumio se při jeho vzniku nabalují také částečky drahých kovů, které se kolem nalezišť mumia často nacházejí. Tak vzniká označení zlaté mumio stříbrné mumio či měděné mumio. To zlaté bylo vždy nejváženější a vyhledávali ho již dávní panovníci, králové a vysoce postavení lidé celé historie.

Český léčitel a astrolog Emil Václav Havelka ve své knize popisuje 220 způsobů léčení různých chorob pomocí mumia. Jde podle něj o velice účinný adaptogen, který předčí svými vlastnostmi i ženšen.

Pozor, produkty Mumio prodávané na www.lekarna.cz jsou vedeny jako doplňky stravy.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám