Patnáct zelených balónků symbolizovalo 15 darovaných tisícovek od první a největší internetové lékárny sídlící v Chrudimi pro o.s. Amalthea, které pomáhá dětem vyrůstat v rodinách. Dar se předával 24. 9. 2013 na lodi, která plula po Chrudimce. Zástupci obou společností si také připomněli, že své služby nabízejí už deset let.

"Celý výtěžek z dárcovské akce je určen dětem, rodičům a pěstounům, kterým poskytujeme služby. Za spolupráci s Lékárna.cz jsme velmi rádi. Pomohla nám upozornit veřejnost na potřeby dětí a rodin i vyhledávat nové pěstouny," říká David Svoboda, ředitel Amalthea o.s.

Lékárna.cz, jedním z největších chrudimských zaměstnavatelů, podporuje činnost regionálních neziskových organizací a téměř milion korun již věnoval také společnosti starající se o pacienty s tzv. nemocí motýlích křídel (EB). „Vyjadřujeme tak skutečnost, že chceme být na jedné lodi s těmi, kdo pomáhají slabším,“ komentoval akci ředitel Lékárna.cz Pavel Hrstka.

„Svým zákazníkům poskytujeme bezchybný a rychlý servis, aby s našimi službami byli šťastní. K tomu máme od letošního června k dispozici také nové moderní logistické zázemí. Zázemí a pocit štěstí jsou ale důležité i v rodině, proto podporujeme Amaltheu. Aby lidé žili co nejšťastnější životy,“ dodává P. Hrstka.

O občanském sdružení Amalthea

Občanské sdružení Amalthea realizuje v Pardubickém kraji sociální, poradenské, terapeutické a vzdělávací služby pro rodiny v těžké životní situaci a pro pěstounské nebo adoptivní rodiny. Amalthea vychází z přesvědčení, že nejlepším místem pro život dítěte je rodina - vlastní, adoptivní nebo pěstounská. Pouze v rodině může dítě najít bezpečí, které mu pomůže získat sebedůvěru, důvěru v okolní svět a schopnost navazovat vztahy. Více na webu občanského sdružení Amalthea.

O Lékárna.cz

Lékárna.cz je první a největší lékárna na českém internetu. První objednávku vyřídila přesně před 10 lety, v roce 2003. Byla to vůbec první objednávka vitamínů učiněná na internetu. Nabízí Lekarna.cz je lídr na trhu v oblasti prodeje lékárenského sortimentu na internetu. Její zákazníci si v klidu svého domova mohou vybírat a objednávat z 35 000 produktů od 2900 výrobců a 1500 volně prodejných léků. Zboží jim je doručeno do druhého dne. Mají přístup i do databáze příbalových informací včetně léků na předpis a veterinární. Lékárna.cz garantuje výhradně originální léky a doplňky, odmítá falzifikáty. Je synonymem rychlého, spolehlivého a moderního nákupu. Lékárna.cz provozuje česká společnost Pears Health Cyber, s.r.o., jejímž cílem je inovovat komunikaci ve zdravotnictví.