Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Kolagen a klouby

Kolagen a klouby

Problémy s klouby trápí nejednoho člověka a výjimkou nejsou dnes ani děti. Nejčastější příčinou kloubních problémů je opotřebování chrupavky, která je až ze 40% tvořena kolagenem. Chrupavka v kloubu plní velmi důležité funkce - dodává kloubu pružnost, tlumí nárazy a otřesy.

Kolagen a klouby

Chrupavka v kloubu plní velmi důležité funkce - dodává kloubu pružnost, tlumí nárazy a otřesy. Mezi nejčastěji se vyskytující kloubní onemocnění patří artróza a osteoartróza. Jedná se o degenerativní kloubní onemocnění a může postihnout všechny klouby bez rozdílu. Tento proces obyčejně začíná na dotykových kloubních plochách pokrytých chrupavkou. Později se přidruží změny v okolních kostech a šlachách.

Koho může kloubní onemocnění postihnout?
Kloubní onemocnění může postihnout kohokoliv – všichni jsme více či méně ohroženi. Odborníci tvrdí, že už v 25 letech dochází k opotřebování kloubů. Rizikovou skupinu však tvoří především střední a starší generace, lidé obézní a lidé, kteří mají nedostatek pohybu.

Jak můžeme předcházet kloubním onemocněním?
Vedle zdravého a správně zaměřeného pohybu jde především o dostatečný přísun kolagenu, který je právě v té správné krystalické formě obsažen v Colafitu. Obsah kolagenu, tedy účinné látky, je naprosto nejvyšší a to 99,9 %. Dokonce až polovinu celkových bílkovin v organismu tvoří kolagen. Proto dostatečný přísun kolagenu nepůsobí jenom na klouby, ale také má velký vliv na zlepšení vlasů, nehtů a pokožky.

Většina lidí si řekne, že si vezme něco proti bolesti, a tím to vyřeší. Je tomu tak?
Problematika kloubních onemocnění je samozřejmě daleko složitější, než jak jsme si vysvětlili a zahrnuje mnoho rizikových faktorů. Nikdy bychom bolest kloubů neměli podceňovat. Napovídá nám, že něco není v pořádku. Užíváním tablet proti bolesti, nic neřešíme, nezlepšíme stav kloubů, jenom tím utlumíme bolest. Díky tomu, že bolest necítíme, pak nevědomky nemocný kloub přespříliš zatěžujeme, a tím víc si ho ničíme. Daleko důležitější je udržovat klouby v dobré kondici tak, aby k případným potížím s klouby nedošlo.

Nečekejte, až budete mít problémy, užívání Colafitu nebolí.

všechny články

Přečtěte si

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám