Lékárna.cz

Jarní detox (3. díl) - Bio spirulina

Jarní detox (3. díl) - Bio spirulina
Sdílet

Spirulina (Arthrospira maxima) je jednobuněčná kyanobakterie, a i když se jí říká sladkovodní řasa, botanicky se řadí mezi modré sinice. Její účinky jsem vyzkoušela na vlastní kůži :-)

Zelená ... nebo ne?

Na spirulině je zajímavé, že na první pohled vypadá její barva jako zelená. Při delším vystavení slunečním paprskům se ale zelený chlorofyl rozloží a odhalí modrá barviva, tzv. fykobiliny. Tyto biologicky aktivní látky mají stejně jako chlorofyl řadu blahodárných účinků na lidský organismus.

Bílkoviny, vitamíny, minerály

Spirulina je, díky svému vysokému obsahu bílkovin, vhodná jako součást redukčního jídelníčku a také pro vegetariány, jako zdroj plnohodnotných bílkovin. Dále obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů, například vápník, železo, vitamíny skupiny B, draslík, vitamín E, betakaroteny a chlorofyl.

Pro koho se hodí

  • Pro celou rodinu včetně dětí

Pro koho není určená

  • Pro těhotné a kojící ženy a děti do 3 let věku. O užívání v těchto případech je vhodné se poradit s lékařem.

Konzistence

Jde o malé pevné lisované tabletky o síle 200 mg Bio Spiruliny. Když bychom potřebovali tabletky je možné lehkým tlakem podrtit v hmoždíři velmi snadno na jemný prášek. Takto lze Spirulinu přidat do jídla dětem, do smoothie nebo do pomazánek, na salát či kaši. Chuť podrceného prášku je jemně nasládlá, takže výrazně nemění chuť pokrmu.

Vůně a chuť

Tabletky jsou krásně tmavě zelené s příjemnou přírodní vůní, rozhodně nezapáchají po řasách. Jejich chuť je jemně nasládlá, takže ani pocit v ústech je příjemný.

Obal

Klasická plastová lahvička s praktickým šroubovým uzávěrem.

Složení

Každá malá tabletka obsahuje 200 mg Bio Spiruliny. Jde o čistě přírodní produkt bez přídavku dalších vedlejších pomocných látek.

Jak často používat

Doporučené dávkování je pro dospělé 2x denně 6 – 12 tablet. U dětí od 3 let 1 – 4 tabletky denně. Já jsem si zvolila nižší hranici dávky, tedy 6 tabletek ráno a 6 tabletek večer, vždy 30 minut před jídlem. Dávku bych volila podle tělesné hmotnosti a fyzické aktivity.

U statnějších postav, u mužů nebo i těch, kteří chtějí detox zintenzivnit, bych neváhala po počáteční nižší dávce na několik dní (v podobě 6 tabletek ráno a večer), navýšit dávku i na 12 tablet. Celý proces bychom měli řídit dle vlastních pocitů v těle, bude-li nám po užívání dobře, není třeba se užívání bát.

Jak dlouho vydrží

Balení obsahuje 1000 tablet o síle 200 mg. Pokud budeme užívat 6 tabletek 2x denně, vydrží nám balení skoro tři měsíce. Když budeme brát vyšší dávku 12 tabletek 2x denně, vydrží nám asi 40 dní.

Výsledek testování

Před testováním jsem pociťovala nastupující jarní únavu a zhoršený stav pleti. Po dvou týdnech užívání jsem se cítila lépe nejen na těle, ale i nálada byla klidnější a veselejší 😊 Nejvíce změn jsem zaznamenala na své pleti. Zlepšil se mi stav rozšířených pórů. Ty se zmenšily a pleť se celkově vyhladila. Nezaznamenala jsem žádné obtíže, citlivost ani změny k horšímu. Ba naopak, zažívání se mi určitě vylepšilo, nepřepadal mne během dne a večer takový hlad a cítila jsem se příjemně. Hubnutí nebylo mým záměrem, a nijak zvlášť jsem v době, kdy jsem Spirulinu brala, necvičila. Přesto jsem  zaznamenala po dvou týdnech užívání užší pas. A jako bonus jsem před menstruací nepozorovala ani nafouklé břicho.

O produktu

Stoprocentně přírodní produkt z Bio sladkovodní řasy Spiruliny, je v podobě praktických malých lisovaných tabletek. Produkt je bez přídavku jakýchkoli pomocných látek. Lze je užívat kdykoli, nejlépe však jako jarní kúru nebo v době, kdy chceme podpořit detoxikaci, hubnutí a očistu svého těla. Velmi snadno se dávkuje a je možné ji lehkým podcením přidávat do jídel. Je vhodná pro celou rodinu, vyjma dětí do 3 let, těhotných a kojících.

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

24. únor 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.