Lékárna.cz

Jak na pocení přírodními deodoranty (1. díl) - Krabička svěžesti Angelic

Vybrala jsem si pro testování přírodní organický deodorant Angelic. Mocná příroda pro zdravou krásu, píše se na víčku – to mě nalákalo, stejně jako moderní balení v plechové krabičce (žádné tekoucí kuličky nebo příliš tuhé tyčinky) a pak vůně, kterou miluju: zelený čaj a grep.

Jak na pocení přírodními deodoranty (1. díl) - Krabička svěžesti Angelic
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Konzistence

Uvnitř kulaté plechové krabičky jsem objevila tuhou hmotu, což mě překvapilo, protože popisek na krabičce uvádí, že jde o krémový deodorant. Čekala jsem tedy poněkud jemnější konzistenci, kterou lehce naberu a rozetřu prstem. Překvapením je tedy konzistence poměrně tuhé hmoty, která sice taje při styku s pokožkou, ale nabrat ji není tak jednoduché – nabíráním na bříško prstu (kdy hmota taje) se potírání podpaží stane aktivitou žádající si několik minut a značnou trpělivost.

Zaryla jsem tedy do hmoty nehtem, nabrala hrudku hmoty a roztírala ji na pokožce, kde poměrně rychle tála. Bohužel to není zrovna prima způsob aplikace - zvlášť když máte dlouhé nehty jako já. Sice naberete hodně hmoty na jeden zátah, ale hodně vám jí za nehty zbyde.

Tohle bylo první a naštěstí jediné zklamání hlavně pro netrpělivé povahy, jako jsem já 😊 Oleje přítomné v produktu zajišťují, že na pokožce cítíte nános jen krátce a víc jako pudr, než olej. Lehounký film se za chvíli spojí s pokožkou, teplota těla ale ještě nějaký čas rozvíjí jemnou a přírodní vůni deodorantu.

Vůně

Vůně je skutečně krásná, lahodí nosu uživatelky a určitě i okolí, je přírodní. Zelený čaj a grep jsou moje oblíbené, působí svěže a moc se mi na těle líbí.

Obal

Obal mě nadchnul nejen elegancí, ale i tím, že plechovou kulatou krabičkou prostě hodíte do kabelky a obsah nikam neteče. Klidně ho nechte ležet i na stole, všem na očích, nikoho ani nenapadne, že je uvnitř deodorant.  

Složení

Deodorant je přírodní, bez hliníku, bez alkoholu, bez palmového oleje. Obsažené oleje hladí pokožku a zklidňují ji, takže deodorant jsem klidně použila i po holení (a protože tak krásně voní, neváhala jsem si ho lehce rozetřít i na nohy).

Pro koho se hodí a jak dlouho vydrží

Určitě se tento deodorant zavděčí ženám, které preferují přírodní produkty. Obsah krabičky vydrží poměrně dlouho (je ho uvnitř standardních 50 ml), při užívání 2x denně bych s obsahem krabičky vystačila odhadem 1,5-2 měsíce. Ale já chtěla tu příjemnou vůni mít kdykoli po ruce, takže jsem ji nosila s sebou a průběžně se z té voňavé krabičky pomazávala. Takže ráno po sprše a večer po koupeli standardní aplikace do podpaží, přes den pak průběžné pomazávání dlaní, klíčních kostí, dekoltu – prostě tu vůni jsem chtěla stále cítit. 

Výsledek testu a doporučení

Jak hodnotím tento test? Jako zajímavou zkušenost s jiným typem deodorantu než po kterých jsem dosud běžně sahala v drogeriích. Jeho deo účinky jsou s nimi srovnatelné, vůní je však nepřekonatelný. Ani přes výhradu k „tuhosti“ mě určitě nezklamal, spíš naopak: velmi příjemně překvapil. Rozhodla jsem se ho nejen dál používat, ale koupím ho i kamarádkám jako dárek.  

O produktu

Angelic svěží organický deodorant Zelený čaj a grep

Pečlivě vybrané složení deodorantu se po aplikaci postará o celodenní pohodlí a svěžest vašeho podpaží. Nenajdete v něm alkohol, hliník ani palmový olej a nezanechává po sobě stopy na oblečení. Antimikrobiální složky si hravě smlsnou na bakteriích, jež jsou hlavními strůjci nepříjemného zápachu. Obsažené oleje zajistí dlouhotrvající vůni, která se zintenzivňuje vyšší teplotou a námahou těla. Krém umí zklidnit podrážděnou pokožku po holení či depilaci a je možné jej použít také na dlaně a chodidla.

Jak na pocení přírodními deodoranty

Přečtěte si i další díly našeho seriálu:

Navštivte související produktové kategorie
Kosmetika a hygiena Kosmetika a hygiena Dermokosmetika

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.