Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Plísňová onemocnění a problémy spočívající s hygienou nohou

Plísňová onemocnění a problémy spočívající s hygienou nohou

Péče o tělo Zdraví z přírody Kůže

Prevence spočívá i v uvědomění si, že hygiena nespočívá jenom v mytí nohou. Aby nohy nestrádaly.

Plísňová onemocnění a problémy spočívající s hygienou nohou

Produkty od výrobce Top Gold slouží k odstranění problémů spočívajícími s hygienou nohou. Že by se zuby měly čistit nejméně jednou denně, nejlépe ovšem po každém jídle, to dnes ví každé malé dítě. O pravidelných návštěvách zubního lékaře ani nemluvě. Proč si tedy to samé nemyslíme o svých nohách, které nás od rána do večera nosí? Proč je zvláště v zimních měsících necháváme celé dny potit v pevných botách a pak jim často ani nedopřejeme pořádnou ošetření a koupel? A proč jsou u nás otázky týkající se péče o nohy pořád tak trošku tabu? Samozřejmě, že je to proto, že jsou nám nepříjemné. Týkají se přece především plísní, pocení a zápachu nohou. Ale vyrovnat se s nimi musíme. Pomoci nám mohou běžně dostupné přípravky, které tyto problémy řeší.

  Plísňová onemocnění se snadněji uchytí na rozpraskané a zrohovatělé kůži, tedy na nohou, o které se nepečuje. Plíseň se pak projeví prasklinami mezi prsty, svěděním a bolestivostí, a pokud se neléčí, přechází i na nehty, které ztloustnou a zbytní.To už je závažné stádium, na které běžně dostupné spreje s antimykotickým účinkem nestačí. Nezbude vám, než navštívit lékaře. Hlavním zdrojem výskytu plísňových onemocnění jsou přitom veřejné prostory jako jsou sprchy, bazény či sauny, ale k jejich přenosu může dojít například i prostřednictvím půjčených přezůvek. Vyvarujte se tedy používání cizí obuvi a při návštěvě veřejného bazénu či sprch používejte vhodné přezutí.

Prevence

  Prevence spočívá i v uvědomění si, že hygiena nespočívá jenom v mytí nohou. Měli bychom pravidelně odstraňovat zrohovatělou kůži a dopřát nohám zvláčňující balzámy, například s arnikou, měsíčkem a kostivalem Pokud někdo chce dobře pečovat o své nohy a chránit se proti plísňovým onemocněním, měl by také denně používat deodorant na nohy. Pokud se totiž nohy celý den potí, vytváří se v botách vlhká zapářka. To je to nejlepší pro množení bakterií rozkládajících pot (který sám o sobě nepáchne) a vzniká onen nepříjemný zápach nohou. Současně je to ideální prostředí pro vznik různých plísní. Proto opravdu nestačí jen mýdlo a voda, ale na řadu by měly přijít přípravky s antimykotickými přísadami. Podobné ošetření pak logicky potřebují i naše botky, proto se doporučuje je alespoň každé dva týdny vystříkat dezinfekčním a deodoračním přípravkem.

Pocení nohou

  Pokud se vám nohy nadměrně potí, dá se tomu zabránit přípravky obsahujícími adstringentní látky. Mezi bylinné například patří šalvěj, řepík nebo dubová kůra.. Jsou to látky stahující póry, ústí potních kanálků a omezující tak vylučování potu. Moderní přípravky už dokonce obsahují i látky neutralizující pach. Takovým sprejem je možné postříkat nohy či ponožky, zápach se zneutralizuje a okamžitě zmizí. Co víc si přát?

  Vyzkoušejte od firmy Top Gold deodorant s měsíčkem a šalvějí + Tea Tree Oil nebo deodorant s arnikou + Tea Tree Oil.

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka