Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Hubnutí a detoxikace

Hubnutí a detoxikace

Trávení Zdraví z přírody Hubnutí Superpotraviny

Víte, že ... například štíhlí lidé žijí v průměru o 10 let déle než lidé tlustí?

Hubnutí a detoxikace

  • Víte, že štíhlí lidé žijí v průměru o 10 let déle než lidé tlustí?
  • Nadváha je jednou z hlavních příčin mnoha běžných zdravotních onemocnění? Stala se tak vážným zdravotním problémem, který bychom neměli přehlížet nebo podceňovat.
  • Hubnutí nemusí vždy znamenat hladovění?
    Obezita a nadváha jsou onemocnění z nadměrného uložení tuku v organismu. Správný podíl tuku v organismu je u žen 25 – 30% a u mužů 20 – 25%. K tomu, abychom zhubli, musíme také dodržovat pitný režim, správné stravovací zásady a pravidelný pohyb.
  • Mořské řasy se sklízejí ručně za odlivu? Jsou symbolem života a pokladnicí z hlubin oceánu. Poskytují všechny stopové prvky nacházející se v mořské vodě a jsou bohatým zdrojem vitamínů C a B.
  • Javánský čaj je velmi účinný při dně?

Nezapomeňte, že….

Pokud chcete omezit přísun potravin a během dne méně jíst, ideální je pro vás Opuncie nebo Mořská řasa, které navozují pocit sytosti a pomáhají snižovat příjem kalorií.
Při hubnutí je velmi důležité nastartovat organismus a zrychlit spalování tuků. Ideální je v tomto případě Ananas nebo Zelený čaj, které rozbíjejí tuky a napomáhají redukci hmotnosti. Ananas navíc velmi příznivě působí proti celulitidě.

Abychom všechny škodlivé látky během diety dostali z těla, je nutné tělo detoxikovat. K tomu nám pomůže Javánský a Zelený čaj. Javánský čaj rovněž ovlivňuje čistící schopnost jater a činnost žlučových cest.

Doporučené kombinace

Potlačení pocitu hladu: Mořská řasa a Jitrocel indický (Psyllium)
Celulitida: Ananas, Zelený a Javánský čaj.
Celková detoxikace: Zelený a Javánský čaj, Mořská řasa a Jitrocel indický (Psyllium)
Nadváha: Zelený čaj a Opuncie
Obezita: Zelený a Javánský čaj, Jitrocel indický (Psyllium)

Ananas
Působí protizánětlivě, redukuje místní otoky tkání a snižuje srážlivost krve. Kombinace všech látek obsažených v ananasu má výrazné čistící a detoxikační účinky. Brání nadměrnému zadržování vody v těle, pomáhá vylučovat nadbytečné tuky. Zlepšuje jejich spalování a tím přispívá k úbytku váhy. Mořská řasa
Mořské řasy jsou bohaté na vstřebatelné rostlinné proteiny, obsahují málo tuků a kalorií. Navíc obsahují nevstřebatelný sliz, který bobtná v kontaktu s vodou. Naplní žaludek a tím snižuje pocit hladu. Rostlinná vláknina má projímavý účinek.

Opuncie
Opuncie obsahuje vysoký podíl gumy a slizu, které mají jedinečnou schopnost navázat na sebe tuky a cukry, které jsme snědli. Tím omezuje jejich strávení a vstřebávání do těla. Kromě toho, že snižuje vstřebávání tuků a cukrů ve střevě, potlačuje také chuť k jídlu a omezuje příjem kalorií tím, že navozuje pocit sytosti. Javánský čaj
Javánský čaj má velmi silné močopudné účinky. Tato vlastnost umožňuje používat rostlinu s úspěchem při urologických potížích a dně. Díky svým odvodňujícím a pročišťujícím účinkům je účinným prostředkem v zápase se žlučovými a ledvinovými kameny a umožňuje předcházet opakovaným ledvinovým kolikám.

Zelený čaj

Kofein obsažený v čaji má stimulační efekt na centrální nervový systém, posiluje soustředění a duševní výkonnost. Působí močopudně a rozkládá tuky uvnitř tukových buněk, takže mohou být snadno vyloučeny z těla. Polyfenoly Zeleného čaje jsou mocným antioxidantem, chrání cévy a působí protizánětlivě. Dále snižují hladinu cholesterolu v krvi, brání vstřebávání uhlohydrátů a tuků z potravy a tím snižují celkový energetický příjem.

Související články:

Boj proti obezitě
Hubněte s radostí
Chcete zhubnout? Nebuďte v tom sami!
Spalovače tuku! Přehled 7 nejzákladnějších látek.
24 hodin v rytmu biorytmů. Hubněte nepřetržitě!
Soutěžte a zhubněte tvořivě s originálním „interaktivním“ jídelníčkem

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka