Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Péče o tělo Kosmetika Opalování Kůže

Teplé a slunečné počasí je tu! Ptáte se, jak se opálit a přitom chránit svojí pokožku před nežádoucím zářením? Poradíme Vám.

Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Všechni už jsme se na krásné slunečné počasí moc těšili. Nic nám nezlepší náladu tak jako pobyt na sluníčku. V posledních letech nás ale ovlivňují faktory, proč bychom se měli sluníčku vyhýbat. Dermatologové nás varují před nebezpečnými UV paprsky a rakovinou kůže. Kromě škodlivého UVB, které způsobuje rakovinu, ozónová vrstva propouští i UVA paprsky, které způsobují alergie a stárnutí pokožky a v souvislosti se sluncem se objevují i pigmentové skvrny.

Víte, co je BIOprotekce?

Vysvětlíme Vám to na jednoduchém příběhu. Představte si poušť, kde je obrovské teplo a sucho. I tak tam žijí organizmy a bakterie, které se dovedou proti těmto podmínkám chránit. Hrdinkou tohoto příběhu je baktérie, která dokáže žít až ve 100 stupňových vedrech. Tato bakterie si svoje DNA chrání před sluncem tak, že si vyprodukuje ektoin, který na sebe naváže vodu, tím si vytvoří obal okolo buněčného jádra a chrání tak svoje buňky.

Sluneční paprsky nemohou přes tuto vrstvu projít do jádra a poškodit ho. Proto je ektoin tak unikátní, zabezpečí totiž ochranu i před zbytkem UVA/UVB paprsků, které nestačí zachytit ochranný filtr krému u jiných produktů. Další důležitou látkou v tomto produktu je manitol, který zachytává volné radikály, které negativně ovlivňují pokožku.

Některé produkty s bioprotekcí počítají a zaručí vám tak bezpečné opalování a ochranu vašeho DNA. Navíc díky obsahu dalších látek zaručují krásnou bronzovou barvu, zvýrazňují a urychlují opálení. Samozřejmostí je příjemná textura a jednoduché nanášení. Zkusit můžete např. Photoderm BRONZ fluid SPF 50+ na tvář a Photoderm sprej SPF 50 +.

 

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám