Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Péče o tělo Kosmetika Opalování Kůže

Letní počasí letos přišlo velmi brzo. Ptáte se, jak se opálit a přitom chránit svojí pokožku před nežádoucím zářením? Poradíme Vám.

Chcete se opálit a při tom se nespálit?

Všechni už jsme se na krásné slunečné počasí moc těšili. Nic nám nezlepší náladu tak jako pobyt na sluníčku. V posledních letech nás ale ovlivňují faktory, proč bychom se měli sluníčku vyhýbat. Dermatologové nás varují před nebezpečnými UV paprsky a rakovinou kůže. Kromě škodlivého UVB, které způsobuje rakovinu, ozónová vrstva propouští i UVA paprsky, které způsobují alergie a stárnutí pokožky a v souvislosti se sluncem se objevují i pigmentové skvrny.

Jak se tedy v létě opálit a při tom neohrožovat svojí pokožku?

Odpověď přinesla francouzská dermatokosmetická společnost BIODERMA unikátním produktem svého druhu Photoderm BRONZ. Kromě vysoké ochrany před UVB SPF 50+ a UVA PPD 35, obsahuje tento produkt jako jediný na trhu patentovaný komplex buněčné BIOprotekce.

Ptáte se co je to BIOprotekce?

Vysvětlíme Vám to na jednoduchém příběhu. Představte si poušť, kde je obrovské teplo a sucho. I tak tam žijí organizmy a bakterie, které se dovedou proti těmto podmínkám chránit. Hrdinkou tohoto příběhu je baktérie, která dokáže žít až ve 100 stupňových vedrech. Tato bakterie si svoje DNA chrání před sluncem tak, že si vyprodukuje ektoin, který na sebe naváže vodu, tím si vytvoří obal okolo buněčného jádra a chrání tak svoje buňky. Sluneční paprsky nemohou přes tuto vrstvu projít do jádra a poškodit ho. Proto je ektoin tak unikátní, zabezpečí totiž ochranu i před zbytkem UVA/UVB paprsků, které nestačí zachytit ochranný filtr krému u jiných produktů. Další důležitou látkou v tomto produktu je manitol. Zachytává volné radikály, které negativně ovlivňují pokožku.

Photoderm Bronz Vám zaručí bezpečné opalování a ochranu Vašeho DNA. Navíc díky obsahu dalších látek zaručuje krásnou bronzovou barvu, zvýrazňuje a urychluje opálení. Samozřejmostí je příjemná textura a jednoduché nanášení. Vybrat si můžete ze dvou variant Photoderm BRONZ fluid SPF 50+ na tvář a Photoderm BRONZ sprej SPF 50 +.

Alternativa s nižším ochranným UV filtrem je Photoderm BRONZ sprej SPF 30 +.

Související články:

Nejhorší kombinací je slunce a solárium
Zdravé opalování
Opalovací průvodce pomůže s výběrem opalovacích prostředků
Péče o pokožku po opalování
Photoderm KID = ochrana dětské pokožky před sluncem
Chraňte nejcennější poklad Vašich dětí - jejich DNA

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám