Lékárna.cz

Celý den na nohou (3. díl) - Těžké nohy

Celý den na nohou (3. díl) - Těžké nohy
Sdílet

Eva (27 let) je žena plná energie a balíčky pro zákazníky Lékárna.cz plní rychlostí blesku, s dobrou náladou a velkým úsměvem. Proto ani po celodenní směně, kterou stráví na nohách u linky, ji žádné zvláštní problémy s nohama netrápí. Jediné, co cítí, je únava a těžké nohy.

Co funguje na unavené a těžké nohy

„Na unavené nohy určitě bude fungovat mnoho přípravků, například Biovenol krém nebo Priessnitz žilní mazání. Důležitá je pravidelná péče o unavené nohy, promazávání a jemná masáž 2 až 3krát denně a taky vhodná pracovní obuv. Pokud by ale únava nohou neustupovala nebo se obtíže stupňovaly, je vhodná návštěva lékaře, aby se vyloučily jiné příčiny únavy nohou než pouhá pracovní zátěž.“ (Mgr. Pavla Horáková)

Eva 3 týdny testovala na svých unavených nohách Biovenol krém. Tady je výsledek jejího testování:

„Krém moc příjemně voní a možná mě i tak trochu uklidňuje. Nohy jsem si v počátku testu mazala večer a i když jsem šla hned spát, už po druhé aplikaci jsem  jistou úlevu cítila, nohy se mi zdály „lehčí“. Krém se možná trochu špatně roztírá, ale po chvíli se vstřebá. Postupně jsem začala mazat  nohy ráno i večer, pocit únavy se zmírňoval. Věřím, že kdybych krém používala pravidelně, bude efekt vyšší – ale já jsem si v práci nikdy nevzpomněla, takže jsem mazala nohy hlavně doma večer. Ale efekt užívání je řekla bych pozitivní.“

A jak Eva dodržovala rady lékárnice Mgr. Pavly Horákové? „Dopřála jsem svým nohám péči a promazávání při testu, jinak jen odstraňuju ztvrdlou kůži, chodím na suchou pedikúru, ale speciálně se bolavým nohám nevěnuju ani je neprocvičuju.“

Testované produkty

Biovenol krém

Skutečná úleva pro vaše těžké či oteklé nohy - přírodní silice a extrakty zlepšují místní prokrvení a podporují regenerační procesy. Osvěžuje při pocitu těžkých a unavených nohou a blahodárně působí na žilní systém, a to i v případě křečových žil. Používejte i v případě oteklých nohou.

Krém obsahuje vhodnou kombinaci přírodních éterických olejů a 4 druhů rostlinných extraktů zlepšuje místní prokrvení a podporuje regenerační procesy.

Krém má příjemnou vůni, dobrou roztíratelnost a nezanechává mastný film. Obsahuje silice z levandule, citronové trávy, rozmarýnu, borovice a extrakty z kaštanu, arniky, měsíčku a jalovce.

Zaujal vás náš seriál Celý den na nohou?

Přečíst si můžete i další díly:

Foto: Lucie Peštová

Mgr. Romana Žatecká

26. červenec 2019
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Čajovník nemá s čajem nic společného. Pochází z Austrálie, kde byl hojně používán domorodci pro své příznivé účinky. Které to jsou a co všechno tea tree olej umí? Povíme si v našem článku.

více

Založit rodinu je velké rozhodnutí. S plánovanou změnou by měli souhlasit oba partneři, přijmout zodpovědnost a promluvit si otevřeně o otázkách plodnosti. Přinášíme vám základní informace o ženském…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Jak se přenáší, jaká je inkubační doba a jak se léčí? Prozradíme v našem článku.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více