Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Celý den na nohou (2.díl) - Metličky nechci!

Celý den na nohou (2.díl) - Metličky nechci!
Sdílet

Jana (23 let) je momentálně jako nastávající maminka v účtárně Lékárna.cz, ale do začátku svého těhotenství pracovala v distribučním centru v Píšťovech. Celou pracovní dobu trávila ve stoje, nohy dostávaly zabrat a samozřejmě ji na konci směny už pořádně bolely.

Také jí obtěžovala suchá kůže na patách a úplně nejvíc trápily nemizící tzv. metličky, popraskané žilky na stehnech, kterým celodenní zatížení nohou určitě nepřidává. Zmínila i to, že ji občas nepříjemně píchá v patách. Jana pro vás na vlastních nohou otestovala produkty z nabídky Lékárna.cz a vzkazuje, co jí opravdu pomohlo.

Co pomůže na metličky

"Na rozpraskané paty doporučuji Uxitol 25 balzám na paty, na metličky Biovenol krém, i když přípravků na tento problém je víc: Remescar krém, Allga San gel, Priessnitz žilní mazání. Mohou pomoci i některé potravinové doplňky jako např. Bivenol micro tablety, Mobivenal micro tablety, Diovarix plus tablety, Priessnitz žilní a cévní výživa tobolky. Důležitá je pravidelná péče o nohy, jednoduché cviky na lepší prokrvení dolních končetin a vhodná obuv. S pícháním v patách musí Jana k odborníkovi – na ortopedii nebo podologii. Když se ukáže, že jde o ostruhu, mohu doporučit homeopatický přípravek Hekla Lava.“ (Mgr. Pavla Horáková)

Jana 3 týdny testovala Uxitol 25 balzám na paty (rozpraskané paty) a Biovenol krém (metličky). Tady je výsledek jejího testování:

Uxitol 25 balzám na paty

"Čtvrtý den se moje paty zlepšily a cítila jsem se líp než předchozí dny, nejraději jsem Uxitol používala večer po vykoupání, mazala jsem se pouze večer a některé dny jsem zapomněla. Když jsem si paty namazala ráno i večer, byly krásně hladké. Uxitol se mi skvěle roztíral a dobře se vstřebával, líbí se mi, že nezanechával mastné fleky."

Biovenol krém

"Věřím, že mi pomůže. Krém se krásně roztíral, hezky mi voněl a líbilo se mi i složení. Zlepšení jsem nepocítila. Ale protože mě metličky dost trápí, ještě ho budu nějaký čas používat."

A jak Jana dodržovala rady lékárnice Mgr. Pavly Horákové? „V práci nosím zdravotní obuv, doma ne. Jinou péči vyjma pedikúry svým nohám nevěnuji.“

Testované produkty

Uxitol 25 balzám na paty

Doslova balzám pro suchou, zhrublou a popraskanou pokožku na patách a chodidlech. Kromě maximálního obsahu urey 25% je výjimečný bohatou směsí prospěšných a šetrných složek pro dokonalé zvláčnění, hydrataci, reparaci a výživu pokožky. Kyselina mléčná napomáhá ještě rychlejšímu odloučení ztvrdlé pokožky. Spojení přírodních extraktů Tea tree a Centipeda cunninghamii poskytuje pokožce ochranu proti bakteriím i plísním. Uxitol25® se vyrábí v ČR, pod dohledem předních českých dermatologů.

Drsné, suché, popraskané paty mohou mít různé příčiny. Mezi nejčastější patří nevhodná obuv, nesprávná péče o nohy, zvýšená zátěž chodidel, změna obuvi, chůze naboso, věk nebo cukrovka.

Při nedostatku hydratace začne být pokožka drsná, šupinovatá, přesušená. Časem zhrubne a objeví se jemné linie, kterých přibývá. Pokud zanedbáme péči dlouhodobě, mohou se objevit bolestivé praskliny a trhliny. Ty už nejsou jen estetickým probléme, ale omezují nás v pohybu i běžných činnostech a mohou být vstupní branou infekce. Vzhledem k tloušťce pokožky na patách se špatně a dlouho hojí.

Zvýšenou pozornost chodidlům by měli věnovat lidé s cukrovkou. Vzhledem ke zhoršenému prokrvení chodidel a neuropatii se trhliny hojí ještě obtížněji. Hrozí riziko infekce, vznik vředů s následnými komplikacemi při léčbě. Lékaři nazývají tento stav jako syndrom diabetické nohy.

Aktivně sportující lidé by také měli svá chodidla udržovat ve skvělé kondici neustále. Kožní mikrotraumata, zvýšená potivost chodidel, těsná sportovní obuv ve spojení se zhrublou, popraskanou pokožkou mohou vést ke komplikacím, včetně plísňových onemocnění vyžadujících léčbu – tzv. syndrom atletické nohy.

Biovenol krém

Skutečná úleva pro vaše těžké či oteklé nohy - přírodní silice a extrakty zlepšují místní prokrvení a podporují regenerační procesy. Osvěžuje při pocitu těžkých a unavených nohou a blahodárně působí na žilní systém, a to i v případě křečových žil. Používejte i v případě oteklých nohou.

Krém obsahuje vhodnou kombinaci přírodních éterických olejů a 4 druhů rostlinných extraktů zlepšuje místní prokrvení a podporuje regenerační procesy.

Krém má příjemnou vůni, dobrou roztíratelnost a nezanechává mastný film. Obsahuje silice z levandule, citronové trávy, rozmarýnu, borovice a extrakty z kaštanu, arniky, měsíčku a jalovce.

Zaujal vás náš seriál Celý den na nohou?

Přečíst si můžete i další díly:

Foto: Lucie Peštová

Mgr. Romana Žatecká

26. červenec 2019
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Sladkovodním a mořským řasám, jejichž užívání se v poslední době těší velké oblibě se přisuzují různé prospěšné vlastnosti. Co je na tom pravdy a je jejich dlouhodobá konzumace bezpečná? Prozradíme v…

více

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Nevíte si rady? Požádejte o doporučení či konzultaci jednoho z našich lékárníků. Jsou právě on-line.

Zahájit konverzaci

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.