Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Klíčem ke zdraví je aminokyselina homocystein

Klíčem ke zdraví je aminokyselina homocystein

Zdraví z přírody Léčivé přípravky Srdce a cévy

Klíčem ke zdraví je aminokyselina homocystein, tvrdí čím dál více lékařů a provedených odborných studií.

Klíčem ke zdraví je aminokyselina homocystein

Homocystein je produkt rozpadu esenciální aminokyseliny methioninu. Protože se může mnoha způsoby projevovat jako nebezpečná substance, snaží se lidské tělo udržovat jeho koncentraci nízkou. Díky jisté podobnosti by se homocystein mohl stát stejně proslulý jako nyní cholesterol  protože mnohé patologické důsledky jsou podobné. Několik studií prokázalo, že mírně zvýšená hladina homocysteinu zvyšuje riziko všech hlavních forem okluzívních cévních onemocnění jako je infarkt myokardu, mozková mrtvice a ischemická choroba dolních končetin. Přesný mechanizmus účinku patologických hladin této aminokyseliny není plně prozkoumán. Nicméně zvýšená hladina homocysteinu byla prokázána u 30% až 40% pacientů s ischemickou chorobou srdeční, buď jako jediný nezávislý rizikový faktor nebo v kombinaci s jiným důležitým faktorem známým už delší dobu jako je hypercholesterolémie, hypertenze, diabetes a kouření. 

Cyklus

Zdravotní problémy civilizované části lidstva vznikají proto, že biochemický cyklus, ve kterém homocystein vzniká, je starší než lidstvo samo a vznikl pro zcela jiné podmínky života, než v jakých žijeme dnes. Chemický cyklus proměn homocysteinu je společný všem savcům, a musel tedy vzniknout o miliony let dříve než lidský rod.
Řízení tohoto cyklu je pevně geneticky zakódováno a díky svému stáří nemá schopnost přizpůsobit se novodobým změnám ve stravování člověka, které se vystupňovaly zejména v posledních desetiletích. V současné době se výrazně zvyšuje zejména podíl živočišných bílkovin ve stravě, ze kterých homocystein vzniká, a klesá příjem tří vitamínů: B6, kyseliny listové a B12.
Tyto látky podmiňují výkonnost systémů zajišťujících proměnu toxického homocysteinu v neškodící látky. Takto vzniká v metabolizmu homocysteinu trvalá porucha. Stupňuje se navíc s věkem a má podobu chronické, většinou prohlubující se intoxikace organizmu. Navenek se projeví chorobami z výše uvedeného výčtu.
Potěšujícím faktem je, že zvýšená hladina homocysteinu může být normalizována zajištěním denní spotřeby těch vitamínů a účinných látek, které v metabolizmu homocysteinu sehrávají klíčovou roli.  Nově vyvinutý produkt Homocyst Hcy od společnosti nefdesanté® je unikátní sestavou čtyř ve vodě rozpustných vitamínů a dalších účinných látek. Je určena pro hlavní charakteristické typy hyperhomocysteinémií. Přípravek účinně snižuje hladinu homocysteinu v krvi a předchází tak mnoha nebezpečným civilizačním onemocněním.

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám