Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárny.cz » Články a blogy » Alavis, kloubní výživa silná jako kůň. Jak je to s užíváním pro lidi?

Alavis, kloubní výživa silná jako kůň. Jak je to s užíváním pro lidi?

Bolesti kloubů dokážou pořádně potrápit, a to nejen v pozdějším věku. Jakmile se začínají ozývat kolena, lokty, kyčle a další klouby, snažíme se to co nejdříve řešit. První pomocí většinou bývá kloubní výživa. Hitem se v poslední době stává kloubní výživa určená pro koně, Alavis.

Alavis, kloubní výživa silná jako kůň. Jak je to s užíváním pro lidi?

Alavis je speciální veterinární přípravek pro koně, který má léčit jejich pohybový aparát. Stále více lidí ale přichází s tím, že je vhodný i Alavis pro lidi. Jak je to se složením, dávkováním a případnými nežádoucími účinky Alavisu pro lidi? To jsme zjistili za vás.

Porovnali jsme složení Alavisu a kloubní výživy pro lidi

Jaké složení má Alavis Triple Blend extra silný pro koně a BARNY´S Triple Blend extra silný? Na první pohled se moc neliší - bílá dóza o 700 g, na výrobku pro lidi stojí „ve spolupráci s Alavis". Podoba tedy rozhodně není čistě náhodná.

Srovnali jsme množství účinných látek v 1 kg obou výrobků.

Alavis pro koně:

  • Glukosamin sulfát - 348 g
  • Chondroitin sulfát - 130 g
  • MSM - Methylsulfonyl­methan - 435 g

BARNY´S Triple Blend extra silný:

  • Glukosamin sulfát: 1566 mg v 1 dávce (4,5 g) = 348 g/kg
  • Chondroitin sulfát: 585 mg v 1 dávce (4,5 g) = 130 g/kg
  • MSM (methylsulfonylmethan): 1958 mg v 1 dávce (4,5 g) = 435 g/kg

Množství účinných látek ve výživě pro koně a pro lidi je tedy naprosto stejné. V probíhajících diskuzích si zatím lidé na nežádoucí účinky nestěžuje, zmiňují jen nepříjemnou chuť. Ministerstvo zdravotnictví však užívání Alavisu pro lidi nedoporučuje. Přece jenom se ale pořád jedná o veterinární přípravek.

"Zvířata mají jiné trávení, takže veterinární léčiva mohou obsahovat jiné pomocné látky, než jsou v produktech humánních. Většinou jsou i ochucována tak, aby chutnaly svým konzumentům, tedy koním, psům či kočkám," říká lékárnice Mgr. Pavla Horáková a dodává: "Ve většině případů toto dochucení či použití pomocných látek není příliš vhodné pro člověka, ať již chuťově nebo esteticky. U citlivějších jedinců se mohou objevit i trávicí problémy. Tím, že zvířata mají trochu odlišné vstřebávání látek než člověk, není vždy správný přepočet hmotnosti zvířete na odpovídající hmotnost člověka. Použití veterinárních přípravků je vždy na vlastní riziko a je vhodnější poohlédnout se po stejně kvalitních přípravcích pro lidi."

Účinné látky v Alavisu a Barny´s

Oba přípravky, pro koně Alavis a pro lidi Barny´s, obsahují stejné účinné látky. Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát jsou přirozenou součástí chrupavek, která je má chránit. Přípravky dále obsahují 2 typy kolagenu.

Jak je to s dávkováním Alavisu

Pokud se někdo přece jen rozhodne užívat Alavis pro koně, může nastat problém s dávkováním. V návodu totiž najdete dávkování pro půltunového koně. Z této doslova koňské dávky si musíte sami vypočítat dávku pro lidi. Prvních 14 se podává dvojitá dávka Alavisu, poté stačí podávat tzv. udržovací dávku. Alavis se koním podává zamíchaný do potravy nebo rovnou do tlamy. U Barny´s výrobce uvádí, že ho lze zamíchat do jogurtu nebo do vody ochucené citrónovou šťávou.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám