Lékárna.cz
Hledat

Mohou kloubní výživu Alavis užívat i lidé?

Mohou kloubní výživu Alavis užívat i lidé?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Bolesti kloubů dokážou pořádně potrápit, a to nejen v pozdějším věku. Jakmile se začínají ozývat kolena, lokty, kyčle a další klouby, snažíme se to co nejdříve řešit. Bolesti kloubů netrápí pouze lidi, ale i zvířata. Existují speciální výživy určené pro koně, psy nebo kočky.

Alavis je speciální veterinární přípravek pro koně, psy nebo kočky.  Dostáváme stále více dotazů, jak je to s užíváním tohoto přípravku pro lidi.

Jaké je složení Alavisu Triple Blend extra silný

Alavis pro koně:

  • Glukosamin sulfát - 348 g
  • Chondroitin sulfát - 130 g
  • MSM - Methylsulfonyl­methan - 435 g

Složení účinných látek ve výživě určené pro koně je překvapivě shodné s některými přípravky určeným pro humánní účely a pro lidi. V probíhajících diskuzích na webových stránkách, diskutující zmiňují nepříjemnou chuť. Rozdíl je především v pomocných látkách jednotlivých balení.

Ministerstvo zdravotnictví však užívání Alavisu pro lidi nedoporučuje a to z důvodu, že se jedná o veterinární přípravek.

Jiné trávení u zvířat i lidí

"Zvířata mají jiné trávení, takže veterinární léčiva mohou obsahovat jiné pomocné látky, než jsou v produktech humánních. Většinou jsou i ochucována tak, aby chutnaly svým konzumentům, tedy koním, psům či kočkám.Ve většině případů toto dochucení či použití pomocných látek není příliš vhodné pro člověka, ať již chuťově nebo esteticky. U citlivějších jedinců se mohou objevit i trávicí problémy. Tím, že zvířata mají trochu odlišné vstřebávání látek než člověk, není vždy správný přepočet hmotnosti zvířete na odpovídající hmotnost člověka. Použití veterinárních přípravků je vždy na vlastní riziko a je vhodnější poohlédnout se po stejně kvalitních přípravcích pro lidi."  (Mgr. Pavla Horáková)

Látky v Alavisu Triple Blend extra silný

Přípravek pro koně Alavis a některé humánní doplňky stravy, obsahují látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které jsou přirozenou součástí kloubních chrupavek. Přípravky dále obsahují 2 typy kolagenu.

Ovšem nejen pomocné látky mohou být při humánním užívání problém. Nesrovnatelné je i dávkování. Dávkování určené na hmotnost koně rozhodně není vhodné pro hmotnost průměrného člověka. Pro oklamání chutě se Alavis koni podává zamíchaný v potravě. 

Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.