Lékárna.cz

Mohou kloubní výživu Alavis užívat i lidé?

Bolesti kloubů dokážou pořádně potrápit, a to nejen v pozdějším věku. Jakmile se začínají ozývat kolena, lokty, kyčle a další klouby, snažíme se to co nejdříve řešit. Bolesti kloubů netrápí pouze lidi, ale i zvířata. Existují speciální výživy určené pro koně, psy nebo kočky.

Mohou kloubní výživu Alavis užívat i lidé?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Alavis je speciální veterinární přípravek pro koně, psy nebo kočky.  Dostáváme stále více dotazů, jak je to s užíváním tohoto přípravku pro lidi.

Jaké je složení Alavisu Triple Blend extra silný

Alavis pro koně:

  • Glukosamin sulfát - 348 g
  • Chondroitin sulfát - 130 g
  • MSM - Methylsulfonyl­methan - 435 g

Složení účinných látek ve výživě určené pro koně je překvapivě shodné s některými přípravky určeným pro humánní účely a pro lidi. V probíhajících diskuzích na webových stránkách, diskutující zmiňují nepříjemnou chuť. Rozdíl je především v pomocných látkách jednotlivých balení.

Ministerstvo zdravotnictví však užívání Alavisu pro lidi nedoporučuje a to z důvodu, že se jedná o veterinární přípravek.

Jiné trávení u zvířat i lidí

"Zvířata mají jiné trávení, takže veterinární léčiva mohou obsahovat jiné pomocné látky, než jsou v produktech humánních. Většinou jsou i ochucována tak, aby chutnaly svým konzumentům, tedy koním, psům či kočkám.Ve většině případů toto dochucení či použití pomocných látek není příliš vhodné pro člověka, ať již chuťově nebo esteticky. U citlivějších jedinců se mohou objevit i trávicí problémy. Tím, že zvířata mají trochu odlišné vstřebávání látek než člověk, není vždy správný přepočet hmotnosti zvířete na odpovídající hmotnost člověka. Použití veterinárních přípravků je vždy na vlastní riziko a je vhodnější poohlédnout se po stejně kvalitních přípravcích pro lidi."  (Mgr. Pavla Horáková)

Látky v Alavisu Triple Blend extra silný

Přípravek pro koně Alavis a některé humánní doplňky stravy, obsahují látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které jsou přirozenou součástí kloubních chrupavek. Přípravky dále obsahují 2 typy kolagenu.

Ovšem nejen pomocné látky mohou být při humánním užívání problém. Nesrovnatelné je i dávkování. Dávkování určené na hmotnost koně rozhodně není vhodné pro hmotnost průměrného člověka. Pro oklamání chutě se Alavis koni podává zamíchaný v potravě. 

Přečtěte si také

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.