Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdraví z přírody pro dobrou náladu

Zdraví z přírody pro dobrou náladu

Trávení Zdraví z přírody Psychika

Se špatnou náladou se dá bojovat i pomocí bylinek a dalších přírodních prostředků. Prozradíme vám, které z nich stojí za to vyzkoušet.

Zdraví z přírody pro dobrou náladu

Levandule na uklidnění a vitamín D proti špatné náladě

Vůně levandule uklidňuje naši mysl, zmírňuje nervozitu a napětí. Tlumí bolesti hlavy a navozuje klidný spánek. Preventivně je vhodné doplnit i omega 3 mastné kyseliny, jejichž zdrojem jsou lněná semínka nebo kvalitní rybí tuk. Nedostatek omega 3 mastných kyselin bývá spojován se zhoršením duševního zdraví, proto je důležité ho zvláště v zimních měsících do jídelníčku zařadit. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Meduňka lékařská

Meduňka lékařská je známý antioxidant a napomáhá normální činnosti štítné žlázy. Pokud se cítíte ve stresu a máte problémy se spaním, meduňka je pro vás vhodnou bylinkou - podporuje totiž pozitivní náladu a přispívá k relaxaci organismu. Vyzkoušejte meduňkový bylinný čaj, který nádherně voní i chutná a spánek se jistě brzo dostaví.  

Máta peprná

Velmi oblíbená bylinka má osvěžující chuť - v létě stačí pár snítek vložit do vody s citronem a ledem,  v zimě si z ní zase uděláte chutný čaj. Příznivě působí na imunitní systém a podporuje přirozenou obranyschnopnost organismu.

Náš tip

Meduňka a máta jsou hlavními složkami našeho bylinného čaje pro pozitivní náladu, relaxaci a spánek. Namíchaly ho pro vás vlastnoručně naše lékárnice. Vyzkoušejte!

Třezalka tečkovaná

Na třezalku tečkovanou nedají dopustit ženy, které trpí menstruačními bolestmi - tato bylinka přispívá i k duševní rovnováze. Bylinný čaj z třezalky však nelze pít dlouhodobě, hlídejte si i denní dávku a vždy se řiďte pokyny a doporučeními uvedenými na obalu. Pozor dejte i na kombinaci třezalky a léků - vždy se poraďte s lékárníkem nebo lékařem, jestli ji můžete užívat.

Zažeňte špatnou náladu!

Ke zhoršení nálady může vést nedostatek vitamínů C, B a D. S rizikem rozvoje deprese je také spojován nedostatek kyseliny listové. Dopřejte si pravidelný přísun kvalitní listové zeleniny, bylinek, luštěnin a slunečnicových semínek! 

Levandule lékařská

Levandule lékařská krásně kvete, pěkně voní a je i skvělým pomocníkem při relaxaci.  Můžete si z ní dělat bylinný čaj, ale mnohem oblíbenější je ve formě kosmetiky - ať už zvolíte např, koupelový či masážní olej či balzám, jistě se pak budete cítit odpočatě a spánek se brzo dostaví. 

Kozlík lékařský 

Pokud máte problémy se spánkem - kozlík lékařský je ta pravá bylinka pro vás -  příznivě působí právě na usínání. Kromě toho je velmi dobrým pomocníkem při zažívacích potížích, jelikož podporuje normální trávení, což se může hodit všem, kteří se před spaním vydatně najedli. 

Vyzkoušejte homeopatika

Pokud jste si oblíbili homeopatika, vyzkoušet můžete i sirup Sedalia. Přípravek je určen na léčbu úzkostí, nervozity, stresového vypětí a depresí. Jde o vícesložkový homeopatický lék, který mohou užívat děti od 1 roku a dospělí. Obvyklé je dávkování 5 ml sirupu ráno a 5 ml večer. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám