Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdraví z přírody pro dobrou náladu

Zdraví z přírody pro dobrou náladu

Trávení Zdraví z přírody Psychika

Jak bojovat se špatnou náladou? Zkuste to s pomocí bylinek :-)

Zdraví z přírody pro dobrou náladu

S příchodem podzimu a sychravým počasím se mnozí lidé mohou cítit slabí, vyčerpaní, lítostiví a bez nálady. Na psychiku má značný vliv pracovní stres, teplotní rozdíly, ale i běžné denní starosti, se kterými se potýkáme. Pokud patříte mezi ty, kteří na podzim propadají špatné náladě, vyzkoušet můžete některé z bylinek.

Meduňka lékařská

Věděli jste, že....meduňka je známý antioxidant a napomáhá normální činnosti štítné žlázy? A pokud se cítíte ve stresu a máte problémy se spaním, meduňka je pro vás vhodnou bylinkou - podporuje totiž pozitivní náladu a přispívá k relaxaci organismu. Převalujete se večer v posteli a nemůžete usnout?  Vyzkoušejte meduňkový bylinný čaj, který nádherně voní i chutná a spánek se jistě brzo dostaví.  Co všechno ještě meduňka umí, se dočtete v našem článku >>

Máta peprná

Velmi oblíbená bylinka má osvěžující chuť - v létě stačí pár snítek vložit do vody s citronem a ledem,  v zimě si z ní zase uděláte chutný čaj. Příznivě působí na imunitní systém a podporuje přirozenou obranyschnopnost organismu. Více o účincích máty si přečtěte v našem článku >>

Meduňka a máta jsou hlavními složkami našeho bylinného čaje pro pozitivní náladu, relaxaci a spánek. Doufáme, že vám bude chutnat :-)

Třezalka tečkovaná

Na třezalku tečkovanou nedají dopustit ženy, které trpí menstruačními bolestmi - tato bylinka přispívá k duševní rovnováze. Bylinný čaj z třezalky však nelze pít dlouhodobě, hlídejte si i denní dávku a vždy se řiďte pokyny a doporučeními uvedenými na obalu. 

Levandule lékařská

Jen na chvilku se přenést do Francie, do kraje Provence. Že je to nemožné? Nikoli. Právě tento kraj je známý svými rozlehými, fialově kvetoucími poli s levandulí lékařskou. Krásně kvete, pěkně voní a ještě má navíc je skvělým pomocníkem při relaxaci.  Můžete si z ní dělat bylinný čaj, ale mnohem oblíbenější je ve formě kosmetiky - ať už zvolíte např, koupelový či masážní olej či balzám, jistě se pak budete cítit odpočatě a spánek se brzo dostaví. 

Kozlík lékařský 

Pokud máte problémy se spánkem - kozlík lékařský je ta pravá bylinka pro vás -  příznivě působí právě na usínání. Kromě toho je velmi dobrým pomocníkem při zažívacích potížích, jelikož podporuje normální trávení, což se může hodit všem, kteří se před spaním vydatně najedli. 

Přejeme vám příjemně strávený podzimní čas v plné fyzické a duševní svěžesti!

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám