Oblíbené položky

Úvodní strana » Domácnost a zvířata » Úklidové prostředky » Bazénová chemie

Bazénová chemie

Užívejte si koupání v křišťálové vodě ve svém bazénu celé léto! Péče o bazén nemusí představovat nic složitého, stačí si pořídit správnou bazénovou chemii. Na výběr máte z přípravků s obsahem chloru nebo bez.

 • DUKE GP kapkový tester

  Skladem už jen 1 - 2 kusy

  Kombinovaný bazénový kapkový tester pro stanovení hodnot pH a koncentrace dezinfekčního prostředku GUAA-POOL nebo GUAA-POOL Junior ve vodě.

  659 Kč

  659

Bazénová chemie - detailní popis

Základem úspěchu, tedy udržení čisté vody v bazénu, je používat bazénovou chemii celou sezónu. Rozhodně se tedy nesnažte ušetřit tím, že byste přípravky používali pouze za hezkého počasí, když se koupete nebo když už je voda zkažená.

Bazénovou chemii si můžete pořídit v různé formě – jako tablety, granulát nebo tekutinu.

Jak udržet vodu v bazénu čistou celé léto?

 • Bazénová chemie je nejúčinnější, když je v bazénu správné pH. Ideální hodnota pH se pohybuje od 7 do 7,4 (hodnotu zjistíte kapkovým testerem). Když je pH příliš vysoké, bazénová chemie tolik neúčinkuje a voda páchne po chloru. Zejména při vysokých teplotách je nutné pH pravidelně kontrolovat. Podle hodnoty pH pak budete vybírat bazénovou chemii.
 • V průběhu sezóny se do bazénu dostávají nejrůznější mikroorganismy, a tak je nutné vodu dezinfikovat. K tomu poslouží bazénová chemie s obsahem chloru. Vždy dodržujte dávkování uvedené na obalu výrobku. V případě, že byste do bazénu aplikovali příliš chemie, mohlo by dojít k podráždění očí a kůže.
 • Na odstranění jemných nečistot můžete použít "srážeč", který drobné nečistouty sdruží do jednoho celku a vy je pak můžete vysát bazénovým vysavačem.

TIP: Jak poznáte, že se ve vašem bazénu zabydlely řasy? Stěny a dno bazénu začnou být kluzké, mazlavé a voda je zabarvená. Takto vzniklou řasu lze zlikvidovat šokovou dávkou chloru.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám