Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na chřipku a nachlazení » Léky na zvýšenou teplotu a horečku

CELASKON 250 mg 30 tablet

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 11764

95 % 4 recenze

Vitamín C plní v těle mnoho důležitých funkcí.

Více informací

46
Běžná cena: 52 Kč, Ušetříte: 12 % (6 Kč)

Dostupnost: skladem

Zboží odešleme 22. 2. 2018, předpokládaný termín doručení 23. 2. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze (4)
Diskuze

Podrobné informace

Vitamín C plní v těle mnoho důležitých funkcí.

Informace o produktu

Výrobce: Zentiva, k.s.
Značka: CELASKON
Kód výrobku: 11764
Kód EAN: 8594739016378
Kód SÚKL: 78277
Držitel rozhodnutí: Zentiva, k.s.

Držitel registračního rozhodnutí / Výrobce
Zentiva, k. s. Praha, Česká republika

Složení
Léčivá látka: Acidum ascorbicum (Vitamin C) 250 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: kukuřičný škrob, předželatinovaný kukuřičný škrob, dihydrát edetanu disodného, mastek, sodná sůl stearylfumarátu, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, hlinitý lak oranžové žluti

Co obsahuje Celaskon tablety_250 mg
Celaskon tablety_250 mg obsahuje v jedné tabletě 250 mg vitamínu C a dále pomocné látky, které umožňují přípravu tablet.

Jaký je význam vitamínů pro člověka
Vitaminy jsou složité látky nezbytně nutné pro mnohé funkce v organizmu. Ten není schopen si je sám tvořit, proto se musí přijímat v potravě.

Jaké jsou účinky vitamínu C na organizmus
Vitamin C patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě, jeho úloha v organizmu je mnohostranná. Umožňuje činnost různých enzymů v organizmu, je součástí antioxidačního systému. Je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro tvorbu některých látek účastnících se přenosu nervových vzruchů mezi nervovými buňkami, pro tvorbu hormonů nadledvin, pro vstřebávání železa z potravy, je rovněž nutný pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran.

Jak se projevuje nedostatek vitamínu C v organizmu
Mírnější nedostatek se projevuje slabostí, celkovou únavou a bolestí, otoky dásní a krvácením z nosu. Závažnější nedostatek způsobuje kurděje a anémii.

Kdy je potřebné užívat Celaskon tablety_250 mg
Pestrá strava, hlavně čerstvé ovoce a zelenina, obvykle obsahuje dostatečné množství vitamínu C. Zvýšená potřeba vitamínu C je u těhotných a kojících žen, u dětí při růstu, při nadměrné fyzické a duševní zátěži, v rekonvalescenci po infekčních nemocech, po těžkých úrazech, popáleninách, rozsáhlých operacích, při pobytu v extrémně nízkých teplotách, u obyvatel velkých měst, u kuřáků (až trojnásobná potřeba ve srovnání s nekuřáky), u alkoholiků, při nedostatečné nebo jednostranné výživě zejména u starých lidí.
Dětem ve věku 3 - 6 let se podává Celaskon tablety_250 mg pouze na doporučení lékaře.

Kdy se Celaskon tablety_250 mg nedoporučuje užívat
Celaskon tablety_250 mg se neužívá při přecitlivělosti na vitamín C nebo některou jinou složku přípravku a u pacientů se sklonem k tvorbě oxalátových ledvinových kamenů.

Jaké jsou nežádoucí účinky při užívání Celaskonu tablety_250 mg
Při doporučeném dávkování je Celaskon tablety 250 mg velmi dobře snášen, protože množství vitamínu C, které přesahuje potřeby organizmu, se vyloučí rychle do moče. Při dávkách vyšších než 1 g vitamínu C denně (4 tablety Celaskonu tablety 250 mg ) může dojít k podráždění žaludeční sliznice, nevolnosti, zvracení, celkové slabosti, průjmům a k tvorbě ledvinových kamenů (bolesti v zádech). U alergických osob se mohou zcela ojediněle objevit ekzémy, kopřivka nebo i astmatický záchvat.
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.
Vysoké dávky vitamínu C užívané v těhotenství mohou vést u novorozenců k jeho zvýšené potřebě až k projevům jeho nedostatku.

Jak Celaskon tablety_250 mg ovlivňuje užívání jiných léků
Při doporučeném dávkování u stavů nedostatku vitamínu C nebo jeho zvýšené potřeby nedochází k ovlivnění účinku jiných léků. O vhodnosti užívání Celaskonu tablety 250 mg současně s volně prodejnými přípravky, které obsahují rovněž vitamín C, se poraďte s lékařem.
O užívání vitamínu C v dávkách vyšších než 1 g informujte lékaře při předepisování jiných léků.
Vitamin C ve vyšších dávkách může ovlivnit správnost výsledků některých laboratorních testů, zejména stanovení glukózy v moči, test na okultní krvácení ve stolici aj. Poraďte se s lékařem, jak dlouho před laboratorními testy je nutno dávkování vitamínu C snížit nebo jej zcela vysadit.

Dávkování a způsob použití Celaskonu tablety_250 mg
Při nedostatku vitamínu C v organizmu dospělí a děti starší než 6 let obvykle užívají 2 - 4 tablety Celaskonu tablety 250 mg denně, ke krytí zvýšené potřeby po přechodnou dobu 1 - 2 tablety Celaskonu tablety 250 mg denně. Dětem ve věku 3 - 6 let se podává 1/2 - 1 tableta Celaskonu tablety 250 mg denně. Pro dobré zužitkování v organizmu je vhodnější užívat celkovou denní dávku rozděleně do několika dílčích dávek za den než celou najednou.

Jak dlouho se má užívat Celaskon tablety_250 mg
Celaskon tablety 250 mg se má užívat pouze v období nedostatku vitamínu C v organizmu nebo při jeho zvýšené potřebě. O potřebnosti užívání Celaskonu tablety 250 mg, vhodném dávkování a délce užívání se poraďte s lékařem.

Upozornění
Při dávkování vyšším než 4 tablety denně, zejména dlouhodobějším, může dojít ke zvýšenému výskytu nežádoucích účinků. Při jednorázovém předávkování nebo náhodném požití více tablet dítětem může dojít k nevolnosti až zvracení, přebytečné množství vitamínu C se vyloučí močí.

Uchovávání
Při teplotě do 25oC v původním vnitřním obalu, vnitřní obal uchovávat v krabičce.
Přípravek je tak chráněný před světlem a vzdušnou vlhkostí.

Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

Přípravek Celaskon tablety 250 mg užívají dospělí a děti v období zvýšených nároků
 • v dětství při růstu
 • v těhotenství
 • při kojení
 • při namáhavé práci
 • sportu
 • infekčních nemocech
 • v rekonvalescenci po infekčních nemocech
 • těžkých úrazech
 • popáleninách a rozsáhlých operacích
 • při jednostranné stravě
 • ve stáří
 • u kuřáků

Video k tomuto produktu ke shlédnutí ZDE.

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.Příbalová informace: informace pro pacienta

CELASKON tablety 250 mg
Acidum ascorbicum (Vitamin C)


Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře, nebo lékárníka. Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou vedeny v této příbalové formaci viz bod 4. Pokud se do 7-14 dní nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit se svým lékařem.


Co naleznete v této příbalové informaci
1. Co je přípravek Celaskon tablety 250 mg a k čemu se používá
2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Celaskon tablety 250 mg užívat
3. Jak se přípravek Celaskon tablety 250 mg užívá
4. Možné nežádoucí účinky
5. Jak přípravek Celaskon tablety 250 mg uchovávat
6. Obsah balení a další informace


1. Co je přípravek Celaskon tablety 250 mg a k čemu se používá

Přípravek Celaskon tablety 250 mg obsahuje 250 mg vitaminu C (kyseliny askorbové). Organismus si ho není schopen tvořit sám, proto se musí přijímat v potravě.

Přípravek Celaskon tablety 250 mg užívají dospělí a děti k prevenci nebo k léčbě stavů nedostatku vitaminu C v organizmu, zejména v období zvýšených nároků (v dětství při růstu, v těhotenství, při kojení, při namáhavé práci, sportu, infekčních nemocech, v rekonvalescenci po infekčních nemocech, těžkých úrazech, popáleninách a rozsáhlých operacích, při jednostranné stravě, ve stáří, u kuřáků apod.). V kombinaci s jinými antioxidanty (látky působící proti oxidaci) je podáván k omezení škodlivého vlivu volných radikálů (antioxidační působení).

Úloha vitaminu C v organizmu je mnohostranná. Umožňuje činnost různých enzymů v organizmu, je součástí antioxidačního systému. Je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro tvorbu některých látek účastnících se přenosu nervových vzruchů mezi nervovými buňkami, pro tvorbu hormonů nadledvin, pro vstřebávání železa z potravy, je rovněž nutný pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran.

Mírnější nedostatek se projevuje slabostí, celkovou únavou, bolestí, a otoky dásní a krvácením z nosu.
Závažnější nedostatek způsobuje avitaminózu a anémii.

Pestrá strava, hlavně čerstvé ovoce a zelenina, obvykle obsahuje dostatečné množství vitaminu C.

Dětem ve věku 3-6 let se podává Celaskon tablety 250 mg pouze na doporučení lékaře.


2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Celaskon tablety 250 mg užívat


Neužívejte přípravek Celaskon tablety 250 mg:

- jestliže jste alergický(á) na vitamin C (kyselinu askorbovou) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6)

Upozornění a opatření
O užívání vitaminu C v dávkách vyšších než 1000 mg informujte lékaře, pokud Vám bude předepisovat jiné léky.

Vitamin C ve vyšších dávkách může ovlivnit správnost výsledků některých laboratorních testů, zejména stanovení glukózy v moči, test na okultní krvácení ve stolici aj. Poraďte se proto s lékařem, jak dlouho před laboratorními testy je nutno dávkování vitaminu C snížit nebo jej zcela vysadit.

Zvýšené opatrnosti při užívání vitaminu C je třeba,
jestliže jste náchylný(á) k tvorbě oxalátových močových kamenů.

Další léčivé přípravky a přípravek Celaskon tablety 250 mg
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Při doporučeném dávkování u stavů nedostatku vitaminu C nebo jeho zvýšené potřeby nedochází k ovlivnění účinku jiných léků. O vhodnosti užívání přípravku Celaskonu tablety 250 mg současně s jinými volně prodejnými přípravky, které obsahují rovněž vitamin C, se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Těhotenství, kojení a plodnost
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
V období těhotenství a kojení je zvýšená potřeba vitaminu C, proto mohou těhotné a kojící ženy Celaskon tablety 250 mg přechodně užívat. Vitamín C přechází do krve plodu a do mateřského mléka. Vysoké dávky vitaminu C užívané v těhotenství mohou vést u novorozenců k jeho zvýšené potřebě až k projevům jeho nedostatku. Nepřekračujte proto doporučené dávkování.

Přípravek Celaskon tablety 100 mg s jídlem a pitím
Přípravek se užívá nezávisle na jídle a pití.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů
Tento přípravek nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Přípravek Celaskon tablety 250 mg obsahuje
Přípravek obsahuje hlinitý lak oranžové žluti (E110), který může způsobit alergické reakce.


3. Jak se přípravek Celaskon tablety 250 mg užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře, nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Tablety Celaskon jsou dostupné v síle 100 mg a 250 mg askorbové kyseliny (Celaskon tablety 100 mg, Celaskon tablety 250 mg). Pro dosažení doporučené dávky použijte vhodnou kombinaci přípravků Celaskon tablety 100 mg a Celaskon tablety 250 mg.

Dospělí a děti starší než 6 let užívají při nedostatku vitaminu C v organizmu obvykle 500 -1000 mg (2-4 tablety) denně, ke krytí zvýšené potřeby po přechodnou dobu 200-500 mg denně.
Dětem ve věku 3-6 let se může krátkodobě podat 100-200 mg vitaminu C denně.
Pro doporučené dávky, které jsou nižší než 250 mg, jsou k dispozici tablety Celaskon 100 mg.

Pro dobré využití v organizmu je vhodnější užívat celkovou denní dávku rozdělenou do několika dílčích dávek za den než celou najednou.

Bez doporučení lékaře je možné přípravek Celaskon tablety 250 mg při doporučeném dávkování užívat po dobu 7 - 14 dní, v případě, že se však vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Přípravek Celaskon tablety 250 mg se má užívat pouze v období nedostatku vitaminu C v organizmu nebo při jeho zvýšené potřebě - viz bod 1. Co je přípravek Celaskon tablety 100 mg a k čemu se používá.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Celaskon tablety 250 mg než jste měl(a)
Při dávkování vyšším než 4 tablety denně, a to zejména dlouhodobějším, může dojít ke zvýšenému výskytu nežádoucích účinků.
Při jednorázovém předávkování nebo náhodném požití více tablet dítětem může dojít k nevolnosti až zvracení, přebytečné množství vitaminu C se vyloučí močí.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.


4. Možné nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Při užívání kyseliny askorbové (léčivá látka přípravku Celaskon 100 mg ochucené tablety) se mohou vyskytnout následující nežádoucí účinky seřazeny dle četnosti výskytu:
Méně často (možnost výskytu u 1- 10 pacientů z 1000 léčených pacientů): nutkání na zvracení*, zvracení*, průjem*, ekzém, kopřivka.
Vzácně (možnost výskytu u 1 -10 pacientů z 10 000 léčených pacientů): pocit slabosti*, oxalátové močové kameny.
Velmi vzácně (možnost výskytu u méně než 1 pacienta z 10 000 léčených pacientů): hemolytická anémie (chudokrevnost způsobená předčasným zánikem červených krvinek)**, selhání ledvin, astmatický záchvat.***
* při vyšších dávkách (několik gramů denně).
** při velmi vysokých dávkách (desítky gramů denně).
*** u alergických jedinců.


5. Jak přípravek Celaskon tablety 250 mg uchovávat

Uchovávejte tento přípravek mimo dohled a dosah dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním vnitřním obalu, vnitřní obal uchovávejte v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu za EXP:.
Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.


6. Obsah balení a další informace

Co přípravek Celaskon tablety 250 mg obsahuje

Léčivou látkou je acidum ascorbicum (kyselina askorbová, vitamin C) 250 mg v 1 tabletě.
Pomocnými látkami jsou kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, dihydrát dinatrium-edetátu, mastek, natrium-stearyl fumarát, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, hlinitý lak oranžové žluti (E110).

Jak přípravek Celaskon tablety 250 mg vypadá a co obsahuje toto balení
Popis: mramorované oranžovo-bílé až oranžovo- téměř bílé kulaté ploché tablety s půlící rýhou o průměru 9 mm. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety, pokud máte potíže ji polknout celou. Transparentní lahvička z hnědého skla s bílým HDPE šroubovacím uzávěrem opatřeným desikantem a pojistným proužkem, krabička.

Velikost balení: 30 nebo100 tablet.
Na trhu nemusí být dostupné všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce:
Zentiva k. s., U Kabelovny 130, Praha, Česká republika

Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 24.7.2013.
sp.zn. sukls14928/2009

INFORMACE O VÝROBCI ZENTIVA
Zentiva patří mezi největší a rychle rostoucí generickou firmou v Evropě. Její historie sahá až do 15. století a na trhu s generickými přípravky má velmi dobré jméno. Kráčí v čele vývoje moderních, vysoce kvalitních a cenově dostupných léků.
V současné době působí na 50 trzích s celkovou populací více než miliardy lidí. Zentiva zastává vedoucí postavení v řadě zemí, např. na trzích v České republice, v Rumunsku či v Turecku je farmaceutickou jedničkou. Kromě toho úspěšně expanduje na další mezinárodní trhy.
Produktové portfolio pokrývá celou řadu hlavních terapeutických oblastí. Mezi hlavní produktové skupiny patří léky pro léčbu infekcí a kardiovaskulárních onemocnění, analgetika, přípravky pro léčbu onemocnění centrální nervové soustavy, gastrointestinální přípravky a přípravky zaměřené na zdraví ženy.

Video o výrobci ke shlédnutí ZDE.

Recenze (4)

Recenze produktu CELASKON 250 mg 30 tablet

Recenze od 4 uživatelů s celkovým hodnocením 95 %.

Přidat recenzi produktu

80 %

100 %

100 %

100 %

Stará dobrá klasika, která nikdy nezklame.

Diskuze

Diskuze k produktu CELASKON 250 mg 30 tablet

Přidat nový příspěvek do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Jiřina M.

80 % 27/03/2016

Více
 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám