Podrobné informace

ZELENÝ ROJBOS se získává z rostliny, která roste pouze v určité horské oblasti Jihoafrické republiky. Na rozdíl od čaje ČERVENÝ ROJBOS neprochází v posklizňové úpravě fermentací - okysličením.

Informace o produktu

Výrobce: SETARIA
Značka: SETARIA
Kód výrobku: 3504
Kód EAN: 8594030660102
Držitel rozhodnutí: SETARIA

100% přírodní produkt bez aromat

ZELENÝ ROJBOS se získává z rostliny, která roste pouze v určité horské oblasti Jihoafrické republiky. Na rozdíl od čaje ČERVENÝ ROJBOS neprochází v posklizňové úpravě fermentací - okysličením. V usušené rostlinné droze, která se používá k přípravě lahodného nápoje tak zůstává významně vyšší množství minerálních látek,vitamínů v původní podobě.Nápoj, který se připraví je možno charakterizovat jako extrémně zdravý a přesně se hodící k dnešnímu životnímu stylu. Vyznačuje se vysokým obsahem stopových prvků a dalších látek, které působí proti tzv."volným radikálům".

Orientační obsah některých prvků v 200 ml čaje

  • Železo (Fe) 0,07 mg

  • Vápník (Ca) 1,09 mg

  • Zinek (Zn) 0,04 mg

  • Draslík (K) 7,12 mg

  • Mangan (Mn) 0,04 mg

  • Hořčík (Mg) 1,57 mg

  • Měď (Cu) 0,07 mg

  • Fluor (F) 0,22 mg

  • Sodík (Na) 6,16 mg

ZELENÝ ROJBOS čaj je zvláště vhodný pro děti - neobsahuje kofein a vysoký obsah fluoru má příznivý účinek při vývoji zubů. Velmi dobré výsledky byly zaznamenány při použití ZELENÝ ROJBOS® čaje u osob trpících různými druhy alergíí. Obklady uklidňují ekzematické projevy na kůži. Protože neobsahuje na rozdíl od pravého čaje kyselinu šťavelovou, je čaj prospěšný pro osoby s ledvinovými kameny. Čaj je možno doporučit osobám trpícím vysokým krevním tlakem, žaludečními vředy, průjmy, depresemi,alergikům a také jako součást pitného režimu.

Složení: rozdrobené části rostliny Aspalathus linearis, nana máta (marocká máta)

Příprava: V poměru 1 lžička na 2 dl vody zalejte čaj vroucí vodou. Nechte vyluhovat 3-5 minut, přeceďte. Čaj nejprve ochutnejte. Bude-li třeba, pak nálev ochuťte mlékem, medem, cukrem, kandysem. Je možno přidat citron a míchat s ovocnými šťávami.

Užití: Jako náhrada pravého čaje několik šálků denně. Je chutný jako nápoj horký i studený.

Upozornění: Čaj neobsahuje kofein ani thein. Čaj se doporučuje pro děti od 3 let.

Hmotnost balení: 40

Uskladnění: Uchovávejte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti nepřesahující 70 %.

Recenze

Recenze produktu Čaj zelený Rojbos nana máta 40g SETARIA

Diskuze

Diskuze k produktu Čaj zelený Rojbos nana máta 40g SETARIA

Přidat nový příspěvek do diskuze