Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Pangea Tea Oolong 35 g

96
3
starstarstarstarstar  96 %
Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Pangea Tea Oolong 35 g
Polofermentovaný čaj podporující redukci tělesné váhy. Více informací
Kód výrobku: 35872
Cena s DPH: 29 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Pangea Tea Oolong 35 g

Polofermentovaný čaj podporující redukci tělesné nadváhy. Zásluhou přírodních látek obsažených v tomto čaji je tento čaj nejúčinnější v boji proti obezitě. Čaj má v sobě uchovány látky zelených čajů zásluhou poloviční doby fermentace. Je to především zásluhou látek jako je katechin, polyfenol, kofein (tein). Pro jeho vynikající fyziologické účinky na náš organismus doporučujeme pít tento čaj i v případě, že nechcete dodržovat redukční režim.

Poté, co se zásluhou vědeckých studií a lékařských institutů objevily zprávy, že čaj snižuje hladinu tuků v krvi a má vliv na obsah tuků v tkáních, začala celá řada farmaceutických firem produkovat různé preparáty vyráběné z čaje. Příkladem těchto preparátů jsou čajové kapsle, za které uživatelé platili nekřesťanské peníze. Po delších výzkumech se zjistilo, že nejúčinnější čaj v boji s tělesnou nadváhou je právě oolong. Oolong patří mezi polofermentované čaje, které jsou vyráběny stejně jako čaje černé, ale proces fermentace, oproti černému čaji není dokončen. Přesně by se místo termínu fermentace mělo říkat oxidace, protože se lístky během tohoto procesu rozprostřou na chladném místě, kde absorbují kyslík, který vyvolá chemické změny. Tento děj je proto skutečnou oxidací, neboť lístky oolongu jsou spíše vystaveny vlivu kyslíku než fermentovány mikroorganismy. Japonští vědci zjistili, že látka, která je obsažena v čajových lístcích a napomáhá k snadnějšímu vyměšování lipidů a cholesterolu z krve, se nazývá katechin.

LIPID - (chem.) skupina organických látek odvozená od vyšších mastných kyselin (např. tuky, vosky).

Studie u více než 80% z 424 pacientů ze šesti velkých nemocnic v Kuang-čou (Kanton) upravila měsíční léčba oolongem hladinu složených lipidů v krvi na normální úroveň. Při dalších testech se prokázalo, že králíci, kteří byli živeni potravou s vysokým obsahem cholesterolu a současně pili oolong, měli řidší a méně vážné sraženiny na stěnách aorty než králíci z kontrolní skupiny, která pila vodu. Polyfenoly i silice obsažené v oolongu stimulují peristaltiku zažívacího traktu, čímž napomáhají trávení. Existují také důkazy, že čaj neutralizuje chemické působení tuků, které v trávicím ústrojí emulguje.

Emulgátor - látka usnadňující rozptýlení jiné látky v kapalině. Oolong dále napomáhá mimo jiné k redukci vysokého krevního tlaku, snižuje viskozitu krve, usnadňuje cirkulaci krve v kapilárách a zabraňuje hromadění krevních destiček, které vede k tvorbě sraženin. Snižuje riziko vzniku rakoviny jícnu, žaludku, střev a prostaty. Při redukčním režimu doporučujeme pít pět šálků čaje denně. V jiném případě postačí denní dávka tří šálků. Naše čajovna Vám nabízí oolong buď listový (na váhu), nebo již balený v nálevových sáčcích. Příprava : sáček s čajem vložte do vyhřátého hrnku nebo konvičky a zalijte vodou, která přešla lehce varem. Doporučená doba louhování je 4 - 5 minut.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz