Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Krása a hygiena » Přírodní kosmetika » Bylinná kosmetika » Bylinná kosmetika s mátou

Bylinná kosmetika s mátou

Máta je známou léčivou trvalkou již od dob Egypťanů. Je popsáno asi 15 druhů máty, které mají podobné účinky na naše tělo, nejznámější a nejpoužívanější je ovšem máta peprná. Využití nemá pouze v léčitelství, ale také v kosmetice a kuchyni, ve všech formách má blahodárné účinky na naše tělo, ať už při zevním či vnitřním použití.

Bylinná kosmetika s mátou - detailní popis

V kosmetice je máta využívána jak pro svou vůni, tak pro protizánětlivé a znecitlivující účinky. Má nezastupitelné místo v boji proti lupům a svědící pokožce. Vlasovou pokožku čistí, dezinfikuje a zklidňuje, současně také stimuluje krevní oběh a napomáhá tak růstu a posílení vlasů.

Díky svým tišícím účinkům je máta přidávána také do chladivých gelů či mastí, které pomáhají tlumit bolest např. kloubů či namožených svalů. Když navíc připočteme ještě účinky chladivé, najdeme v přípravcích s obsahem máty ideální pomocníky pro zklidnění rozpálené pokožky po delším slunění či po bodnutí hmyzem.

Nesmíme také zapomenout na důležitou roli máty v aromaterapii, v níž má stejně uklidňující účinky jako v ostatních formách použití. V pleťově kosmetice je využívána pro udržení čisté pleti, především té mastnější. Velmi populární mátový čaj podporuje trávení, pomáhá, když je nám po jídle těžko či nás trápí nafouknuté břicho. Mentol obsažený v mátě usnadňuje dýchání, proto je pití i inhalace velmi vhodná při nachlazení či jiných chorobách dýchacích cest. Zároveň působí jako uklidňující prostředek při stresu či bolestech hlavy, dokážou zlepšit soustředění a zvednout náladu.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám