Podrobné informace

Želatinové bonbóny s vitaminy a minerály, pro zdravé mlsání

Informace o produktu

Výrobce: PRODUCTOS DAMEL S.A.
Značka: BESITOS
Kód výrobku: 74988
Kód EAN: 8411500220393
Držitel rozhodnutí: PRODUCTOS DAMEL S.A.

Užití
Želatinové bonbóny s vitamíny A + C + E + minerály.

Vitaminy jsou esenciální látky, které spolu s bílkovinami, tuky a sacharidy patří k základním složkám lidské stravy. V lidském organismu mají funkci katalyzátoru biochemických reakci, tudíž hrají významnou úlohu při procesech vstřebávání a výměny látek mezi vnějším prostředím a živým organismem.

Rozeznáváme 13 základních vitamínů. Při nedostatku vitamínu dochází v organismu ke stavům, které označujeme jako hypovitamínóza. Hypovitamínóza muže nastat i při některých onemocněních, kdy organismus není schopen vitamíny vstřebávat.

Kromě základních živin potřebuje člověk k úplné a hodnotné výživě vitamíny. Podporují fyziologické procesy v těle a mají i ochrannou funkcí. Nedostatek vitamínů způsobuje malou odolnost vůči infekčním chorobám. Lidský organismus si vitamíny neumí sám vytvořit, proto je musí přijímat ve stravě jako vitamíny nebo provitamíny. Protože složení vitamínů je už známé, lze některé vyrábět synteticky. Potřeba vitamínů je velmi nízká, jen několik miligramů. Výhodou je, že kromě vitamínu C, který se musí přijímat denně, si lidské tělo umí vytvářet vitamínové zásoby.

Recenze (1)

Recenze produktu Bonbóny BESITOS želatina s vitamínem A + C + E + minerály 150 g

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 80 %.

Přidat recenzi produktu

(4) (1)

80 %

Diskuze

Diskuze k produktu Bonbóny BESITOS želatina s vitamínem A + C + E + minerály 150 g

Přidat nový příspěvek do diskuze