Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

BODE Korsolex AF 2 l dez. nástrojů (972822)

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.

BODE Korsolex AF 2 l dez. nástrojů (972822)
Dezinfekční přípravek na nástroje bez obsahu aldehydů se silným čistícím účinkem. Více informací
Kód výrobku: 51044
Cena s DPH: 1 686 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku BODE Korsolex AF 2 l dez. nástrojů (972822)

Vlastnosti přípravku

Korsolex® AF je je charakterizován vynikajícími čistícími účinky, vysokou kapacitou pro bílkovinné zatížení a příjemnou vůní. . Tento dezinfekční přípravek na nástroje na bázi aminů je vhodnou alternativou k přípravkům obsahujícím aldehydy a je určen k dezinfekci termolabilních i termostabilních nástrojů a rigidních endoskopů. Inhibitory koroze ochraňují drahé nástroje, regulátory pěnivosti a pH zajišťují snadné použití.

Korsolex® AF je kompatibilní s materiály jako nerezová ocel, sklo, keramika, hliník, tvrdá pryž a tvrdé plasty. Korsolex® AF není vhodný pro nástroje vyrobené ze silikonu a latexu, pro fibroskopy , sondy a tonometry.

 • virucidní na zaobalené viry (vč. HBV, HIV.HCV)

 • silně účinný při rozpouštění nečistot

 • neobsahuje aldehydy, kvartérní amoniové sloučeniny, fenoly a chlóry

 • vynikající materiálová snášenlivost

 • příjemná vůně

 • extrémně ekonomické použití

 • vhodný pro dezinfekci a čištění v ultrazvukových myčkách

Složení

100 g roztoku obsahuje:

účinné látky: n-dodecylpropan-1,3-diamin (laurylpropylendiamine) 15,5 g,

n-(3-aminopropyl)-n-dodecylpropan-1,3-diamin (laurylamine dipropylenediamine) 5,1 g.

pomocné látky: tenzidy, rozpouštědla, inhibitory koroze, pěnové regulátory, regulátory hodnoty pH, barviva, vonné přísady.

Mikrobiologická účinnost

Baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na zaobalené viry (vč. HBV, HCV, HIV), účinný proti adeno-, papova- a rotavirům.

Oblasti použití

Korsolex® AF je určen k čištění a dezinfekci nástrojů a vybavení na chirurgických odděleních, ambulancích, nemocničních odděleních, v diagnostických a léčebných centrech, v laboratořích, krevních bankách a v primární zdravotní péči.

Návod k použití a dávkování

Dezinfekce ponořením Korsolex® AF je koncentrovaný přípravek, který musí být ředěn přesně podle doporučení a vždy musí být dodržena doba působení. Všechny nástroje musí být rozebrány na jednotlivé části a úplně pokryty roztokem Korsolex® AF. Na nástroji nesmí být žádné bubliny ani jiná nepřístupná místa, kam se roztok nedostane. Po vyjmutí nástroje z dezinfekčního roztoku jej důkladně opláchněte tekoucí vodou. Oplachová voda musí mít minimálně kvalitu pitné vody. Pro vysoce kvalitní nástroje se doporučuje voda demineralizovaná.

Ultrazvuková lázeň Korsolex® AF může být používán ve všech ultrazvukových lázních vyrobených z nerezové oceli. Je důležité zajistit, že doba dezinfekce v ultrazvukové lázni nepřekročí čas doporučený výrobcem nástroje (obvykle 5 minut) a roztok by neměl být zahříván. Pro dokonalý výsledek dezinfekce je nutné dodržet dobu působení podle výsledků mikrobiologických testů (viz tabulka).

Oplachovací fáze Po dezinfekci musí být nástroje důkladně opláchnuty aby byly odstraněny všechny zbytky dezinfekčního roztoku. V praxi se prokázala doba opláchnutí 10 minut jako vyhovující. K ochraně materiálů použitých pro nástroje vysoké kvality se doporučuje sterilní, dokonale demineralizovaná voda, obzvláště následuje-li sterilizace. Za některých okolností může být vysoká koncentrace minerálů (solí) obsažena i v pitné vodě, což může vést k bodové korozi. Z důvodu nebezpečí rekontaminace by neměla být používána užitková nebo nesterilní destilovaná voda.

Sterilizace

Před sterilizací, např. v autoklávu, po čištění a dezinfekci musí být nástroje důkladně opláchnuty a osušeny.

Doba účinnosti

Korsolex® AF má vynikající čistící schopnosti. Proto není nutné přidávat žádné dodatečné detergenty. Roztok může být používán 5 dní v případě nízkého bílkovinného zatížení. To platí i pro roztoky používané v ultrazvukových lázních. Roztok vyměňte, když se začne zbarvovat do červena. Nepoužitý roztok je účinný 3 týdny pokud je skladován v uzavřené nádobě.

Kompatibilita

Korsolex® AF není kompatibilní s přípravky obsahujícími aldehydy. Z toho důvodu nesmějí být žádné aldehydové přípravky používány před nebo po dezinfekci Korsolexem AF. Korsolex® AF také není kompatibilní s detergenty jako je Bodedex® forte.

V případě střídání přípravků na bázi aminů a aldehydů je nezbytně nutné mezi použitím těchto dvou účinných látek provést důkladné mechanické čištění za pomoci detergentu a závěrečné opláchnutí minimálně 15 min.

Chemické, fyzikální a toxikologické údaje

 • vzhled modrý, čirý

 • vůně příjemná

 • hustota (200C) 1,02 g/cm3

 • pH – hodnota koncentrátu cca 9,5

 • pH – hodnota 1% roztoku cca 8,7

 • ph – hodnota 3% roztoku cca 8,7

Doba použitelnosti

 • Originálně uzavřené 36 měsíců

 • Po otevření 12 měsíců

doba působení / koncentrace
mikroorganizmus 5 min 15 min 30 min 1 h
bakterie a plísně, vč. Mycobacterium terrae 6% 3% 2% 1%
MRSA / EHEC / Helicobacter pylori 6% 3% 2% 1%
Virucidní proti zaobaleným virům (vč. HBV, HIV, HCV) 1% X X X
Adeno virus X 3% 2% 1%
Papova virus X 4% 2% 1%
Rota virus 1% X X X

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz