Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (1. díl)

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (1. díl)

Před nedávnem jsme se vás ptali na sociálních sítích, co přesně znamenají některá známá česká přísloví o zdraví. Pokud jste náš krátký seriál nezaznamenali, rád bych vám ho krátce připomněl.

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (1. díl)

Přísloví: Čistota půl zdraví.

Mějte na paměti

Možná dnes platí, daleko více než kdy jindy, že čistota je v našich životech velice důležitá. Nicméně i o čistotě je potřeba přemýšlet, nejenom v kvantitě ale hlavně v kvalitě.

Pokožka lidského těla je největší lidský orgán a je pokryta dvěma ochrannými mechanismy. Ty nás chrání v každodenní činnosti tak, abychom si po podání ruky, dotknutí se každého předmětu, nemuseli ruce dezinfikovat nebo mýt.

Tuto kožní bariéru můžeme vnímat jako tukovou vrstvu, která chrání pokožku před vysycháním, zvláčňuje a brání postupu infekčních agens. A vedle toho na pokožce existují tzv. přátelské mikroorganismy a bakterie, které s námi bojují proti těm nepřátelským v našem okolí. Mezi ně patří i dnes velmi diskutované viry.

Koukněte se na video, které jsem pro vás připravil a dozvíte se, jak často je vhodné mýt si ruce a věnovat se celkové hygieně těla.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Absolvoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a v roce 2003 spustil první lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz. Vše, co dělá, dělá s přesvědčením, že pacient by měl vždy mít možnost volby, pokud jde o jeho zdraví.

Přečtěte si další související články:

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka