Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (1. díl)

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (1. díl)
Sdílet

Před nedávnem jsme se vás ptali na sociálních sítích, co přesně znamenají některá známá česká přísloví o zdraví. Pokud jste náš krátký seriál nezaznamenali, rád bych vám ho krátce připomněl.

Přísloví: Čistota půl zdraví.

Mějte na paměti

Možná dnes platí, daleko více než kdy jindy, že čistota je v našich životech velice důležitá. Nicméně i o čistotě je potřeba přemýšlet, nejenom v kvantitě ale hlavně v kvalitě.

Pokožka lidského těla je největší lidský orgán a je pokryta dvěma ochrannými mechanismy. Ty nás chrání v každodenní činnosti tak, abychom si po podání ruky, dotknutí se každého předmětu, nemuseli ruce dezinfikovat nebo mýt.

Tuto kožní bariéru můžeme vnímat jako tukovou vrstvu, která chrání pokožku před vysycháním, zvláčňuje a brání postupu infekčních agens. A vedle toho na pokožce existují tzv. přátelské mikroorganismy a bakterie, které s námi bojují proti těm nepřátelským v našem okolí. Mezi ně patří i dnes velmi diskutované viry.

Koukněte se na video, které jsem pro vás připravil a dozvíte se, jak často je vhodné mýt si ruce a věnovat se celkové hygieně těla.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Absolvoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a v roce 2003 spustil první lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz. Vše, co dělá, dělá s přesvědčením, že pacient by měl vždy mít možnost volby, pokud jde o jeho zdraví.

Přečtěte si další související články:

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

3. listopad 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Testů na koronavirus je mnoho druhů - v článku se zaměříme na nejčastější druhy, tj. antigenní a PCR testy - vysvětlíme, jak fungují, jaký je mezi nimi rozdíl, pro koho se hodí a co dělat v případě,…

více

Vrátili jste se z grilovačky, cukrárny nebo restaurace a začaly vás trápit průjmy, křeče v břiše či zvracení? Mohlo by se jednat o nákazu salmonelou. Jaké jsou příznaky, inkubační doba, léčba a dieta…

více

Intertrigo, jak se odborně nazývají opruzeniny, se netýká jen miminek, ale velmi často postihuje i dospělé. Má poměrně bolestivý a nepříjemný průběh a v případě zanedbání jej mohou provázet i…

více

Vlasy vypadávají ženám i mužům přirozeně. Co ale dělat s nadměrným vypadáváním vlasů? Volit můžete mezi speciálními šampony nebo doplňky stravy s vitamíny. Povíme vám, které jsou na tento problém…

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.