Lékárna.cz

Do kondice po dětech: Dávám kráse zelenou

Do kondice po dětech: Dávám kráse zelenou
Sdílet

Pokud mě sledujete, tak víte, že tenhle blog je o tom, jak se dostat do kondice po dětech, tj. zhubnout a trochu si sportem vytvarovat tělo. Od minulého dílu jsem zase o něco pokročila a ráda bych se s vámi podělila o svoje zkušenosti.

Sportuji jak šílená

Když jsem šla na první cvičení s Žanďou, měla jsem pocit, že mezi ostatní holky, které na její lekci přišly, prostě nepatřím. Zatímco ony měly na sobě značkové funkční věci na cvičení, podložky a overbally, já měla všechno vypůjčené a na sobě tepláky, které nosím na doma.

Žanďa pojmenovávala jednotlivé cviky sportovním slangem a já po ostatních pokukovala, co vlastně že mám dělat a jak cvičit. Přiznávám, že jsem se cítila prostě trapně. Tenhle pocit ale za chvíli opadl. Řekla jsem si, že pro příště si taky koupím něco hezkého na sebe a že jsem tu kvůli cvičení a ne kvůli parádě.

Samotné cviky pro mě byly napoprvé dost náročné. Zadýchávala jsem se, ruce i nohy mě bolely, nic jsem nevydržela, potila jsem se a měla jsem chuť se vším seknout. Bylo mi jasné, že prostě nemám kondičku. První cvičení jsem s přemáháním dotáhla do konce a vyrazila jsem jako vítěz domů.

Ráno jsem si myslela, že nevstanu. Celé tělo mě bolelo a připadala jsem si jako zmlácená. Když jsem se ale během dne rozhýbala, zjistila jsem, že to nebude tak zlé a začla jsem mít dobrý pocit, že konečně se sebou opravdu něco dělám.

Mám se ráda a rozmazluji se

Před dalším cvičením jsem si skočila do sportovního obchodu a ve výprodeji jsem si za 350 Kč koupila hezké tričko a kraťasy na cvičení. Chci se přeci při cvičení cítit dobře, že :-) V rozmazlování jsem ale rozhodně nehodlala skončit. Objednala jsem se totiž na lymfatickou drenáž. Myslím, že tuhle péči svému tělo opravdu moc dlužím.

Nikdy jsem na drenáži nebyla a musím říct, že byla prostě skvělá. Díky speciálním návlekům se mi masírovaly nateklé nohy, které potřebovaly správně prokrvit. Druhý den jsem měla o poznání méně nateklé kotníky. Cítila jsem skvěle. Konečně zase myslím taky trochu na sebe!

Poznávám zdravou stravu

Tu jednodušší část jsem si splnila, co je pro mě ale zatím ještě velkou neznámou jsou jídla, která mi Žanďa do jídelníčku napsala.  Myslím si, že umím vařit opravdu skvěle jídla české kuchyně, co ale neznám a vůbec nepoužívám je např. bulgur, kuskus, šmakoun nebo večerní chleba. Ani nevím kde mám v obchodě takové věci hledat! Nic naplat, požádala jsem Žanďu o pomoc v nakupování. Ochotně se mnou vyrazila, všechno mi ukázala a vysvětlila a já si domů přivezla spoustu zdravých potravin. 

Největší radost jsem měla s toho, že se mezi vší tou zeleninou vyskytla i uzenina. Žádné párky nebo anglická slanina, jak jsem byla zvyklá, ale dušená šunka s podílem 95 % masa, nebo skvělá uzená šunka.

Teď mi zbývá už jen naučit se vařit podle zdravých receptů z internetu. Hurá do toho a půl je hotovo….

Mgr. Dominika Košnarová, DiS.

Mgr. Dominika Košnarová, DiS.

27. červenec 2018
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Konopí je dnes dobře známé a používané nejen v medicíně, ale také v kosmetice, kde je jedním z nejčastěji používaných top látek dnešního trhu.

více

Co to je, jaké jsou účinky propolisu a kdo by si na něj měl dát pozor, prozradíme v našem článku.

více

Řepík lékařský byl používaný v magii a léčení již od starodávných dob. K čemu však doopravdy slouží? Prozradíme v našem článku.

více

Co by to byl podzim bez dýně. Pokud jste v létě poctivě zalévali, tak teď už jistě sklízíte tyto na pohled krásné plody, které dovedou posloužit jak k snědku, tak i jako podzimní dekorace. Například…

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.