Podrobné informace

Rychlý, jednoduchý a spolehlivý imunochromatografický test pro kvalitativní stanovení protilátek anti-tTG IgA ve vzorku krve ze špičky prstu.

Informace o produktu

Výrobce: ANI BIOTECH OY
Značka: BIOCARD
Kód výrobku: 67682
Kód EAN: 8594065970139
Držitel rozhodnutí: ANI BIOTECH OY
Návod na použití.

Celakie (CD – Celiac disease) je vážná celoživotní gastrointestinální porucha, která může být způsobena vlivem trvalé nesnášenlivosti prolaminů i lepku, komplexní směsi zásobních proteinů nacházejících se v pšenici, ječmenu a žitě, příčinou široké škály klinických symptomů, jako např. průjmu, břišní distenze, úbytku na váze, podvýživy a poruch kůže (Dermatitis herpetiformis). Poprvé byla popsána Samuelem Gee v roce 1888.

Studiemi bylo zjištěno, že obecné rozšíření CD je velmi proměnlivé od populace k populaci a skutečný výskyt CD je obtížné zjistit. Častou příčinou jsou i různorodá kritéria pro její diagnózu. Pokud by se pro hodnocení výskytu CD použila pouze klinická kritéria, zjištěný výskyt CD by byl ve srovnání s výskytem prokázaným pomocí sérologických metod mnohem nižší. Při použití sérologických diagnostických metod se výskyt CD u obecné populace odhaduje na 2 ze 100.

Jako endomysiální antigen u CD byl identifikován enzym tkáňová transglutamináza (tTG). Přítomnost protilátek specifických pro tTG je silnou indikací pro CD.

BiocardTM Celiac je rychlý imunochromatografický test, který detekuje protilátky anti-tTG IgA ve vzorku krve. Jestliže vzorek obsahuje protilátky anti-tTG IgA, tyto se vážou na zlatem označené protilátky, s tTG získaným z červených krvinek a se stálými reagenciemi v membráně testu za vzniku viditelného červeného proužku. Test rovněž obsahuje integrovaný kontrolní systém, kde červený proužek signalizuje správnou funkci testu.

Test vyžaduje pouze jedinou kapku (10 µl) krve ze špičky prstu a lze ho provést a vyhodnotit zhruba během 5 minut.

Recenze

Recenze produktu Biocard Celiac-test 10 ks

Diskuze (3)

Diskuze k produktu Biocard Celiac-test 10 ks

Přidat nový příspěvek do diskuze

(1) (2) (1) 01/12/2006

Helena S. - Biocard TM Celiac Test

Tyto testy jsou určené pro laboratoře, nemocnice a lékaře, nikoliv pro použití doma. V balení je 10ks laboratorních testů.

Vstoupit do diskuze

(2) (1) (0) 29/10/2006

Radim J. - Velikost balení

Prosím o sdělení, kolik kusů je v balení? Děkuji za odpověď. Radim Jurek

Vstoupit do diskuze