Podrobné informace

Podporuje hojení lehkých popálenin, ošetřuje podrážděnou pokožku (vítr, sucho, slunce). Účinně hojí a regeneruje pokožku. Je vhodný i pro děti.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen® je lék k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku dexpanthenol.

Informace o produktu

Výrobce: GP GRENZACH PRODUKTIONS (BAYER ) GMBH, GRENZACH-WYHLEN
Značka: BEPANTHEN
Produktová řada: Výrobky Bayer
Kód výrobku: 12575
Kód EAN: 8590322000014
Kód SÚKL: 97580
Držitel rozhodnutí: GP GRENZACH PRODUKTIONS (BAYER ) GMBH, GRENZACH-WYHLEN

Běžné drobné popáleniny a popáleniny způsobené sluncem léčí Bepanthen Krém a Bepanthen Lotio. Příjemně chladí, hydratují a rychle regenerují spálenou, vysušenou či popraskanou pokožku.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

Bepanthen
krém

(Dexpanthenolum)

Držitel rozhodnutí o registraci
Bayer s.r.o., Praha, Česká republika

Výrobce
GP Grenzach Produktions GmbH
Emil-Barell Strasse 7
79639 Grenzach-Wyhlen
Německo

Složení
léčivá látka – dexpanthenolum 50 mg
pomocné látky – racemický pantolakton, fenoxyethanol, draselná sůl cetyl-fosfátu, cetylalkohol, stearylalkohol, tuk z ovčí vlny, isopropyl-myristát, propylenglykol, čištěná voda

Indikační skupina
Dermatologikum

Charakteristika
Léčivá látka dexpanthenol se v buňkách kůže přeměňuje na kyselinu pantothenovou ze skupiny B vitaminů, která je nepostradatelná pro tvorbu a regeneraci kůže. Přípravek urychluje odeznívání příznaků podráždění pokožky a napomáhá hojení poranění kůže. Bepanthen krém je tvořen jemnou, lehce roztíratelnou emulzí. Proto jej lze dobře nanášet i na podrážděnou, pálicí nebo zanícenou pokožku.

Terapeutické indikace
Bepanthen krém lze použít při každém podráždění kůže, projevujícím se jejím zarudnutím, zduřením, svěděním nebo pálením, ke kterému může dojít po nadměrném slunění (i po užití umělých světelných zdrojů, např. solárií). Dále k ošetření menších popálenin, otlaků, podrážděné pokožky po nesprávném použití kosmetických přípravků, vlivem drsného počasí nebo jinak podrážděné, ale neporušené kůže. Přípravek je vhodný i k denní péči o suché, rozpraskané nebo drsné ruce. K ošetření větších ploch je vhodnější lotion. K ošetření drobných poranění, odřenin nebo škrábanců je vhodnější použít Plus krém, který obsahuje navíc dezinfekční prostředek a snižuje nebezpečí infekce rány. Přípravek lze používat i v těhotenství a během kojení k denní péči o pokožku kojence a k ošetření bradavek kojících žen. Pouze na doporučení lékaře se krém používá k ošetření děložního čípku.

Kontraindikace
Přípravek nesmějí používat osoby alergické na některou z jeho složek (viz složení přípravku).

Nežádoucí účinky
Přípravek je většinou velmi dobře snášen. Velice zřídka se mohou vyskytnout alergické reakce (zduření a zarudnutí kůže s následným výsevem svědících až pálících pupínků a puchýřků, mokváním a tvorbou strupů). Při výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte se svým lékařem.

Interakce
Interakce s jinými léky nejsou známy.

Dávkování a způsob použití
Krém se nanáší v tenké vrstvě na vodou očistěnou podrážděnou nebo zanícenou kůži podle potřeby jednou až několikrát denně až do úplného zhojení.

  • Při suché pokožce nanášet podle potřeby i několikrát denně (3 až 5×) na postižená místa.
  • Při kojení po každém kojení nanést přípravek na kousek sterilní gázy a potřít bradavku.
  • Při péči o kojence při každém přebalení nanést přípravek na předtím vodou dobře očistěnou pokožku zadečku a přirození.

Upozornění
Bez porady s lékařem můžete přípravek používat na nemocnou kůži u dětí nejdéle 7 dní. Jestliže při používání přípravku obtíže neustoupí do 7 dní nebo se naopak zhoršují, poraďte se s lékařem. Na nepodrážděnou pokožku dětí se může krém používat bez omezení! Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že používáte Bepanthen krém. Při požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu! Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
Tuba 30 g, 3,5 g

Datum poslední revize 23.9.2009

Recenze (14)

Recenze produktu BEPANTHEN® Krém 30 g

Recenze od 14 uživatelů s celkovým hodnocením 92 %.

Přidat recenzi produktu

(8) (9)

100 %

(10) (5)

100 %

osvědčil se mi na akné,super

(7) (5)

100 %

(7) (7)

40 %

(7) (5)

100 %

(6) (7)

100 %

(8) (6)

100 %

(6) (7)

80 %

(7) (7)

100 %

pokud se objeví opruzenina, po 1-2 namazáních zmizí

(5) (8)

80 %

Diskuze

Diskuze k produktu BEPANTHEN® Krém 30 g

Přidat nový příspěvek do diskuze