Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Eucerin

Aqua gel hydrogelový obvaz ster.60x120mm/5ks

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Aqua gel hydrogelový obvaz ster.60x120mm/5ks
Obvazy Aqua-Gel se používají při léčbě popálenin, dekubitů, bércových vředů a jiných, těžko se hojících poškození kůže. Více informací
Kód výrobku: 7842
Cena s DPH: 319 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Aqua gel hydrogelový obvaz ster.60x120mm/5ks

Hydrogelové obvazy sterilní Aqua-Gel jsou vodní kompozicí přírodních a syntetických polymerů – polyvinyl - pyrolidon, polyetylenglykol a agar, které jsou spojeny křížovou vazbou pomocí svazku elektronů. Hotovým výrobkem se rozumí hydrogelový plát tloušťky 3-4 mm.

Obvazy Aqua-Gel se používají při léčbě popálenin, dekubitů, bércových vředů a jiných, těžko se hojících (i rozsáhlých) poškození kůže. Použití je možné i při úrazech očí.

Obvazy Aqua-Gel tvoří po dobu 48 hodin bariéru vůči průniku bakterií z okolí do rány, avšak propouštějí kyslík a léky. Velmi dobře přiléhají k ráně bez tendence přilepení. Výměna obvazu je pro pacienta bezbolestná , nepoškozuje nově se vytvářející tkáň.

Obvazy Aqua-Gel se vyznačují vysokou absorpční schopností (20ml sekretu na 1dm2). Právě díky této schopnosti je z rány odstraněn přebytek tkáňového sekretu, fibrin a nekrotické fragmenty tkáně.

Obvazy Aqua-Gel jsou sterilní, průhledné, elastické a současně mechanicky trvalé.

Léčebné efekty jsou hlavně:

  • Pocit úlevy
  • Bezbolestný převaz
  • Kosmetický efekt (zejména při popáleninách)
  • Finanční úspora (kratší doba léčení, nižší spotřeba gázy, obvazů, antibiotik a   léků používaných při tradičním postupu léčby )

Námi dovážené polské hydrogelové sterilní obvazy Aqua-Gel absolvovaly schvalovací řízení Institutu pro testování a certifikaci i následné předepsané řízení MZV a všechny rozměry od průměru 5 cm po rozměr 22x28 cm mají kódy VZP a jsou plně hrazeny. Vedlejší reakce nebyly zaznamenány, okolí krytého místa je vždy konstatováno jako klidné.

Výhody: pocit úlevy, bezbolestné snímání při převazech, kosmetický efekt, urychluje hojení ran, snižuje riziko zánětů, propouští kyslík a léky, zabraňuje vzniku strupů a snižuje riziko vzniku jizev, nezpůsobuje alergie, nepřilepí se k ráně a v neposlední řadě finanční úspora (kratší doba léčení, nižší spotřeba gázy, obvazů, antibiotik a léků používaných při tradičním postupu léčby).

Určení: Obvazy se používají při léčbě popálenin, proleženin, bércových vředů, úrazů očí (nedochází k vysychání rohovky), otevřených zlomenin kostí, popraskané pokožky chodidel, spálení pokožky slunečním zářením, odřenin a jiných těžko hojících se i rozsáhlých poškození kůže.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz