Oblíbené položky

Úvodní strana » Trápí mě » Přípravky na alergie » Alergie na mléko a laktózu

Alergie na mléko a laktózu

Alergie na mléko a intolerance laktózy - dvě různá onemocnění, která si lidé stále pletou. Zatímco intolerance laktózy je způsobena nedostatkem enzymu laktázy, který rozkládá mléčný cukr laktózu, u alergie na mléko se jedná o neadekvátní imunitní odezvu organismu na mléčné bílkoviny, nikoli však na laktózu.

Příznaky alergie na mléko

Příznaky alergie na mléko v dospělosti jsou podobné, jako u jiných potravinových alergií. Nejčastěji se vyskytuje svědění a otoky, rýma a celkové kožní alergické reakce, například kopřivka či ekzém. Nastat mohou i problémy s dýcháním. Obvyklé jsou střevní obtíže, bolest, průjem, výjimečně může dojít k anafylaktické reakci.

Příznaky intolerance laktózy

Mezi nejčastější příznaky intolerance laktózy v dospělosti, ale i u dětí, patří průjem, křeče a bolesti břicha, kručení v břiše, zvýšená plynatost. U dětí, zejména pak u kojenců, i odmítání potravy a nedostatečné přibývání dítěte na váze.

Léčba alergie na mléko a intolerance laktózy

Z podstaty onemocnění je zřejmé, že v případě alergie na mléko je nutné z jídelníčku striktně vyřadit mléko a mléčné výrobky, které obsahují alergen – mléčnou bílkovinu a nahradit je alternativními potravinami. V případě intolerance laktózy je opatření podobné, spočívající především v upravení jídelníčku, vyřazení mléka a mléčných produktů, které dnes již adekvátně nahrazují potraviny bez laktózy.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám