Podrobné informace

Moderní jehlička pro obzvlášť šetrné získání krve. Vybavená ochranným krytem a perfektním ostřím.

Informace o produktu

Výrobce: ROCHE S.R.O.
Značka: ACCU
Kód výrobku: 100387
Kód EAN: 4015630006236
Kód SÚKL: D76993
Držitel rozhodnutí: ROCHE S.R.O.

Užití
Jednorázové lancety (jehličky) k odběru krve. Ukroucením se odstraní ochranná krytka lancety. Krev na měření glykémie se odebírá pomocí autolancety, která má tvar psacího pera. Před použitím se v lancetě natáhne pružina s hrotem. Poté se přiloží k bříšku prstu a zmáčkne se odjišťovací tlačítko, které většinou nebolestivě vystřelí ocelový hrot do prstu a vytvoří v něm malou dírku. Poté uživatel tlakem na prst vymáčkne z prstu drobnou kapku krve, kterou nanese na testovací proužek zasunutý v glukometru.

Moderní glukometry pro funkci potřebují jen velmi malé množství krve, v řádku mikrolitrů (milióntin litru), proto je možno krev odebírat i z alternativních míst. K tomuto použití jsou přizpůsobovány i lancety. Běžně se krev odebírá z okrajů bříšek prstů horních (i dolních) končetin, boltců na uších, předloktí apod.

K zamezení infekce používejte při každém odběru vždy novou lancetu. Použitím každé lancety pouze jednou zajistíte prakticky bezbolestný odběr.

Self-monitoring
Self-monitoring hladin cukru v krvi je základní a velice důležitou součásti léčby diabetu. Self-monitoring vám napoví, zda je vaše léčba účinná. Pomůže vám zjistit, jak váš organismus reaguje na jídlo, fyzickou námahu, léky na cukrovku, stres a nemoc. Výsledek měření glykémie vás může vést k tomu, abyste snědli svačinku, vzali si větší dávku inzulínu nebo se šli projít. Také vás upozorní na příliš vysokou nebo příliš nízkou hladinu glukózy v krvi, která vyžaduje speciální léčbu. Častá kontrola krevního cukru vede k lepší kompenzaci diabetu a oddálení nástupu pozdních diabetických komplikací.

Recenze

Recenze produktu Accu Chek Multiclix Lancet 24ks jehliček

Diskuze

Diskuze k produktu Accu Chek Multiclix Lancet 24ks jehliček

Přidat nový příspěvek do diskuze