Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Letní výprodej

PANADOL BABY čípky 10 x 125 mg

93
8
starstarstarstarstar  93 %
PANADOL BABY čípky  10 x 125 mg
Účinná pomoc při horečce nebo bolesti, pro miminka od 9kg. Více informací
Kód výrobku: 13866
Cena s DPH: 52 Kč
Dostupnost: Skladem do 24 hodin
Odešleme ze skladu: Čtvrtek 28.7.2016
Přidat do oblíbených
ks
29 Kč za všechny druhy dopravy!
Doprava zdarma od 1500 Kč

Příbalová informace výrobku PANADOL BABY čípky 10 x 125 mg

Čípky do zadečku Panadol Baby účinně pomáhají při horečce nebo bolesti miminek od 9kg.

Panadol Baby
  • snížují horečku
  • tlumí bolesti provázející prořezávání zoubků
  • bojují proti bolesti v krku
  • bolesti hlavy a zubů
  • bolesti svalů a bolesti provázející drobná poranění.


Jsou vhodné především u dětí, které nepolknou sirup nebo jiné doporučené léčivo.



Informace pro použití, čtěte pozorně!



Příbalová informace "VP"

PANADOL BABY ČÍPKY

(Paracetamolum) Čípky
Složení:
Paracetamolum 125 mg v jednom čípku
Pomocné látky: ztužený tuk

Indikační skupina:
Analgetika, antipyretika

Charakteristika:
Panadol Baby čípky obsahují paracetamol látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky
(antipyretikum).

Indikace:
Panadol Baby čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování. Panadol Baby čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku při chřipce a nachlazení a bolesti hlavy, Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 9 kg.

Kontraindikace:
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo kteroukoli další složku přípravku.
Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater včetně akutní žloutenky, při těžké hemolytické anemii (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek) a při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva (proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Baby se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.
Podáváte-li přípravek dítěti s onemocněním jater, ledvin nebo s deficitem enzymu glukózo-6-fosfátdehydrogenázy musíte se o vhodnosti užívání přípravku předem poradit s lékařem.
Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do 9 kg.

Nežádoucí účinky:
Podobně jako všechny léky, může mít i Panadol Junior čípky nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Přípravek Panadol Baby čípky je při dodržování doporučeného dávkování dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném
výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se s lékařem.

Interakce:
Užívá-li dítě jiné léky ( na lékařský předpis i bez něj ), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.

Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater. Metoklopramid nebo domperidon může zvýšit rychlost vstřebávání paracetamolu, cholestyramin ji může snížit.
Při pravidelném dlouhodobém užívání paracetamolu může být zvýšen účinek léků snižujících srážlivost krve (warfarin nebo jiné kumarinové přípravky) s následným zvýšením rizika krvácivých projevů.
Občasné užívání nemá významný vliv.
Současné dlouhodobé užívání Panadolu Junior čípky a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků může vést k poškození ledvin.

Dávkování a způsob použití:
Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 9-14 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Dětem o tělesné hmotnosti 15-20 kg se podávají 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 9 kg.

Nepřekračujte doporučené dávkování. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater.

Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.

Upozornění:
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol.
Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek dítěti déle než 3 dny.

U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Panadol Baby čípky je určen pro děti, pokud by však přípravek užíval dospělý nesmí jej užívat bez doporučení lékaře, pokud má problémy s požíváním alkoholu. Během léčby se nesmí pít alkoholické nápoje.

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25C. Chraňte před mrazem.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:
10 čípků.

Držitel rozhodnutí o registraci: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd.,
TW8 9GS, Velká Británie
Výrobce: Farmaclair, 440 avenue du Général de Gaulle, Hérouville-Saint-Clair, Francie
Datum poslední revize: 16.6.2010

Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn.: sukls21791/2006

INFORMACE O VÝROBCI

GlaxoSmithKline, s. r. o., (GSK)
je v České republice pobočkou jedné z největších farmaceutických firem na světě GlaxoSmithKline Plc., která sídlí v Londýně. Firma se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem léčivých přípravků a patří mezi přední světové inovátory v tomto oboru. Soustředí se na výzkum a vývoj léků v následujících terapeutických oblastech: respirační onemocnění - astma a chronická obstrukční choroba plic, onemocnění centrálního nervového systému, nádorová onemocnění, kardiovaskulární a metabolická onemocnění. Přední postavení zaujímá společnost také ve vývoji vakcín a nových léčebných postupů proti nádorovým onemocněním.

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

PharmDr. Pavel Škvor, MBA
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz